
Російські спецслужби намагаються вербувати українських дітей. Ворог використовує соціальні мережі й месенджери, щоб маніпулювати підлітками, пропонуючи їм "легкий заробіток".
Завдання можуть починатися начебто з невинних — наприклад, розклеювання листівок, — але згодом переростати в серйозні злочини.
У Тернополі затримали 14-річну агентку рф, яку рашисти змусили вчинити теракт. Ворог шантажував дівчину її "відвертими" фото.
В Івано-Франківську двоє підлітків - 15 і 17 років - організували вибух у центрі міста. Їх завербували через телеграм-канали із пошуку "легких грошей" і втягнули у злочинну діяльність.
Міністерство освіти разом із МВС України зібрали рекомендації, як батькам і освітянам розпізнати вербування дитини й запобігти порушенню закону.
На що звернути увагу:
У дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
Дитина проводить багато часу в Telegram, має нових підозрілих знайомих.
Змінилася поведінка: дитина стала замкнутою, уникає розмов, раптово зацікавилася військовою тематикою і говорить про "швидкий заробіток".
Як діяти дорослим:
Формуйте довірливі стосунки з дитиною з раннього віку.
Говоріть із нею про правила безпеки в інтернеті.
Навчайте не спілкуватися з незнайомцями.
Поясніть, що "легкі гроші" можуть мати серйозні наслідки.
Підвищуйте рівень медіаграмотності та правової свідомості дітей.
Розкажіть дитині, що з будь-якою кризовою ситуацією вона може звернутися до інспектора СОБ (Служби освітньої безпеки). Присутність таких офіцерів у закладах освіти — це гарантія безпеки дітей.
У разі отримання підозрілих повідомлень в соціальних мережах та месенджерах (особливо в Telegram-каналах) — негайно телефонувати 102, 112 або сповіщати кіберполіцію.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram