DataLife Engine > Новини України > Російські спецслужби вербувати українських дітей: коли треба бити на сполох

Російські спецслужби вербувати українських дітей: коли треба бити на сполох

Російські спецслужби вербувати українських дітей: коли треба бити на сполох


Російські спецслужби намагаються вербувати українських дітей. Ворог використовує соціальні мережі й месенджери, щоб маніпулювати підлітками, пропонуючи їм "легкий заробіток".

Завдання можуть починатися начебто з невинних — наприклад, розклеювання листівок, — але згодом переростати в серйозні злочини.

{reklama}

У Тернополі затримали 14-річну агентку рф, яку рашисти змусили вчинити теракт. Ворог шантажував дівчину її "відвертими" фото.

В Івано-Франківську двоє підлітків - 15 і 17 років - організували вибух у центрі міста. Їх завербували через телеграм-канали із пошуку "легких грошей" і втягнули у злочинну діяльність.

Міністерство освіти разом із МВС України зібрали рекомендації, як батькам і освітянам розпізнати вербування дитини й запобігти порушенню закону.

На що звернути увагу:

У дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.

Дитина проводить багато часу в Telegram, має нових підозрілих знайомих.

Змінилася поведінка: дитина стала замкнутою, уникає розмов, раптово зацікавилася військовою тематикою і говорить про "швидкий заробіток".

Як діяти дорослим:

Формуйте довірливі стосунки з дитиною з раннього віку.

Говоріть із нею про правила безпеки в інтернеті.

Навчайте не спілкуватися з незнайомцями.

Поясніть, що "легкі гроші" можуть мати серйозні наслідки.

Підвищуйте рівень медіаграмотності та правової свідомості дітей.

Розкажіть дитині, що з будь-якою кризовою ситуацією вона може звернутися до інспектора СОБ (Служби освітньої безпеки). Присутність таких офіцерів у закладах освіти — це гарантія безпеки дітей.

У разі отримання підозрілих повідомлень в соціальних мережах та месенджерах (особливо в Telegram-каналах) — негайно телефонувати 102, 112 або сповіщати кіберполіцію.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram




Повернутися назад