
У Чернівцях працює вісім комплексів автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху.
Розташування камер вказано на сайті Міністерства внутрішніх справ.
В Україні масштаби дорожньо-транспортного травматизму в Україні значно випереджають аналогічні показники більшості держав світу. За наявними статистичними даними, у середньому в Україні щодоби внаслідок ДТП гине 9 осіб, 90 осіб зазнають тілесних ушкоджень. Однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод є перевищення максимально дозволеної швидкості руху транспортного засобу.
Тому комплекси автоматичної фіксації розміщуються в аварійно небезпечних місцях. Вони в автоматичному режимі фотозйомки або відеозапису фіксують порушення ПДР.

Відповідно до вимог Правил дорожнього руху у населених пунктах дозволена швидкість руху не більше 50 км/год.
Під час винесення постанови за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів на 20 км/год, що фіксується в автоматичному режимі, враховується допустима похибки, яка закладена у приладі контролю, але не більше ніж ±3 км/год.
Після фіксації порушення ПДР інформація надходить до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху Департаменту патрульної поліції. Вона розглядається уповноваженим поліцейським, з врахуванням відомостей отриманих з відповідних баз даних, необхідних для винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Адміністративну відповідальність за порушення ПДР несе:
- фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб;
- належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram