НАТО планує передати оборонній промисловості частину своїх секретних даних, щоб визначити, яке озброєння та техніку мають виробляти країни-члени.
Про це повідомляє Bloomberg, пише NV.
За словами співрозмовників агентства, Альянс розробляє спосіб безпечної передачі узагальнених даних, щоб мотивувати компанії збільшувати виробничі потужності.
Для цього кроку країни НАТО мають досягти згоди, і, за словами одного з джерел, рішення можуть ухвалити вже в найближчі місяці.
Також повідомляється, що НАТО почало обмін деякими секретними стандартами з Євросоюзом. Через секретність дані розкриватимуть поступово, у процесі їх опрацювання та оновлення.
Військові стандарти НАТО спрямовані на узгодження дій збройних сил країн-членів та забезпечення їхньої взаємодії. Вони можуть стосуватися, наприклад, єдиних калібрів озброєння або спільної військової термінології.
Ці дані можуть допомогти ЄС узгодити стандарти як у військовій сфері, так і для технологій подвійного призначення, таких як радіочастоти.
НАТО нещодавно передало ЄС стандарти для несекретних матеріалів. Єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс назвав це рішення "безпрецедентним" кроком довіри.
Як повідомляють джерела агентства, цей крок ініціював генсек НАТО Марк Рютте. Колишній прем'єр-міністр Нідерландів зосередився на зміцненні зв’язків між НАТО і ЄС після вступу на посаду в жовтні.
Крім того, Рютте закликав європейську оборонну промисловість збільшити обсяги виробництва озброєнь.
17 грудня 2024 року Reuters повідомило, що НАТО взяло на себе координацію допомоги Україні від США.
Співрозмовник видання також розповів, що нова місія НАТО для допомоги Україні (NATO Security Assistance and Training for Ukraine, NSATU), уже почала працювати.
Також у грудні Рютте заявив, що у 2025 році Україна планує виділити на оборону близько чверті свого ВВП, що у десять разів більше, ніж середні військові бюджети країн-членів Альянсу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram