Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила ТОВ "Чернівецький промінь", яке володіє ліцензією на мовлення в цифровому мультиплексі МХ-5 у містах Чернівці та Новодністровськ Чернівецької області, змінити програмну концепцію. Нацрада переоформила ліцензію компанії лише в частині зміну складу редакційної ради і територіальної категорії мовлення (з місцевого на регіональне). Про це повідомляє
"Телекритика".
Компанія хотіла змінити формат з інформаційно-просвітницького з фільмопоказом на інформаційно-просвітницький, збільшити на дві години на добу частку програм власного виробництва, збільшити майже на дві години обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних програм, зменшити майже на дві години обсяг науково-просвітницьких програм і на півтори години - розважально-музичних, вилучити з концепції культурно-мистецькі та дитячі програми і фільмопоказ.
Члени Нацради мотивували свою відмову тим, що під час цифрового конкурсу компанія перемогла з певним форматом і програмною концепцією, тоді як компанії з іншими форматами і концепціями програли в конкурсі. Відповідальний секретар Нацради Катерина Котенко запропонувала компанії, якщо вона не може здійснювати діяльність за старою концепцією, відмовитися від ліцензії та взяти з новою концепцією участь у конкурсі на місця в мультиплексі, який оголосить Нацрада.
На брифінгу на запитання "Телекритики", чому раніше Нацрада, наприклад, дозволила компанії "Голдберрі", яка володіє ліцензією на мовлення в загальнонаціональному мультиплексі МХ-3, переоформити програмну концепцію та логотип і стати каналом "Еспресо TV", Катерина Котенко сказала: "Основна відмінність ситуації з "Голдберрі" від ситуації з Чернівцями та каналом "112" полягає в тому, що "Голдберрі" мовить у загальнонаціональному мультиплексі. Питання форматного наповнення мультиплексів буде, в тому числі, темою комітетських слухань по цифровому мовлення. Тому зараз переоформити програмну концепцією однієї регіональної компанії - означає створити прецедент по всій Україні. Це стосується не тільки Чернівців, а всіх регіональних компаній".
На запитання "Телекритики", чим тоді загальнонаціональні мовники кращі за регіональних, що їм можна змінювати концепції в цифровому мультиплексі, пані Котенко сказала: "Підхід такий, що в загальнонаціональному мовлення менше претендентів на зміну, ніж у регіональному. Конкуренція на місця в мультиплексах на регіональному ринку більша, ніж на загальнонаціональному". Водночас на брифінгу з'ясувалося, що інших заявок від регіональних мовників щодо зміни програмної концепції Нацрада поки не отримувала.
Катерина Котенко виступила з пропозицією "обнулити" результати цифрового конкурсу, але тільки регіонального. "Правильніше і чесніше було б "обнулити" і почати заново. Чи це можливо? Теоретично - можливо. Практично - дуже складне питання, яке докорінно міняє структуру ринку. Моя теза - обнулити результати тільки регіонального конкурсу. Бо там набагато більше конфліктів і невизначеності, ніж серед загальнонаціональних мовників".
18-09-2015, 13:04
0
1 921