Матеріальна допомога від працедавця, яка не перевищує 1710 гривень, не оподатковується, - пояснює сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях.
Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, наприклад, допомога на оздоровлення, при цьому її виплати передбачено положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 Податкового кодексу України (тобто 15% та 20%), з урахуванням вимог п. 164.6 цього Кодексу (сума такої допомоги зменшується на суму ЄСВ, податкової соціальної пільги за її наявності).
Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка має разовий характер (наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб), то її оподаткування регулюється п. 170.7 ПКУ.
Таким чином, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з п.п. 169.4.1 ПКУ (у 2015 році - 1710 грн.) не включається до оподаткованого доходу отримувача такої допомоги.
Сума перевищення допомоги над зазначеним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку і підлягає оподаткуванню.
11-06-2015, 13:19
0
3 243