
27 липня в Україні відзначають День працівників системи охорони здоров’я. Серед тих, хто стоїть на захисті життя – медики, які змінили білі халати на однострої. Вони не тримають у руках зброї, проте щодня ведуть свій бій за кожне людське життя.
Однією з тих, хто вирішив підтримати військових медиків, є чернівчанка Марія Труфен. Жінка понад 20 років пропрацювала в Чернівецькій обласній лікарні, а після початку повномасштабного вторгнення долучилася до одного з місцевих благодійних фондів. Кілька місяців тому вона вирішила створити власний волонтерський осередок. Так з’явився благодійний фонд "Медик для медика".
Про історію фонду та потреби військових медиків пані Марія розповіла molbuk.ua.
"Ліки мають бути підібрані за потребою"
Про початок своєї діяльності жінка каже:
"Військові медики потребують такої ж підтримки, як і всі інші захисники. Але наше завдання – поставити себе на їхнє місце, усвідомити їхню реальність і допомагати як колеги".
Для цього Марія створила онлайн-чат, у якому вже понад двісті лікарів із Буковини. Усі вони об’єднані спільною метою – допомагати.

"Ми сортуємо медикаменти, які передають з-за кордону. Стараюся реагувати на прохання з усіх напрямків – не лише для "наших", а й для всіх військових медиків. Бо поділяти на "своїх" і "чужих" – неправильно. Війна – спільна справа", – наголошує вона.
Здебільшого допомогу відправляють на Харківський, Запорізький, Донецький та Сумський напрямки. Частину ліків передають до прифронтових лікарень.
"Моє прохання до інших волонтерських фондів, які працюють з медикаментами: обов’язково залучайте медиків до сортування. Якщо передавати все хаотично – це не лише марна трата ресурсів, а й додаткове навантаження на військових медиків. Ліки мають бути підібрані за потребою:
одні – для фронту, інші – для лікарень. Інакше відбувається втрата важливих препаратів", – пояснює Марія.

Від збору ліків – до перевезення пацієнтів
У команді фонду також є лікарі, які за потреби надають дистанційні консультації для військових.
"На війні не можна шукати правди. Там усе вирішується миттєво. Помирають такі самі люди, як ми. Тому все має бути під рукою – знеболювальні, перев’язувальні матеріали, антибіотики. Я дякую всім медичним закладам, які вже долучилися до зборів. Без них ми б не впоралися", – каже волонтерка.
Вона додає, що останнім часом все більше людей емоційно відсторонюються від теми війни.


"Так, важко. Так, ми всі втомлюємось. Але якщо ти не на війні – значить, можеш допомагати. І повинен це робити. У мене постійно тривають збори і є ті, хто стабільно підтримує. І це дуже тішить", – ділиться Марія.
Фонд також допомагає з транспортуванням військових пацієнтів з одного міста в інше. У Чернівцях волонтерка співпрацює з Червоним Хрестом, який безкоштовно перевозить поранених та цивільних пацієнтів.
"Часто звертаються рідні військових: потрібно перевезти людину з однієї лікарні до іншої. У таких випадках я повністю беру ситуацію на себе – контактую з лікарнями, координую документи, узгоджую прийом і переведення. Якщо я вже взялася, то завжди доводжу справу до кінця", – каже Марія.

Допомогти фонду можна за посиланням, або відсканувавши QR-код.

Довідка
Традиційно День медичних працівників в Україні відзначали у третю неділю червня.
Проте, у 2023 році президент Володимир Зеленський підписав указ, яким змістив дату святкування. Це було зроблено, щоб Україна відзначала професійне свято медиків окремо від деяких пострадянських країн.
Згідно з новим указом, День медичних працівників в Україні святкується 27 липня.
Таким чином, у 2025 році День медика припадає на неділю, 27 липня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram