За оперативними даними впродовж січня 2015 року до зведеного бюджету платники регіону, які здійснюють видобування корисних копалин (видобуток гравійно-піщаної суміші, глини, суглинків, піску, гіпсу, тощо) сплатили 2,7 мільйона гривень податку. Такі цифри озвучили у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
У відомстві нагадують, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” внесено зміни до Податкового кодексу України, згідно з яким введено нове поняття "рентна плата", яке об’єднує раніше існуючі рентні платежі.
Так, пп. 251.1 ПКУ встановлено, що рентна плата складається з: рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин; рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин; рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України; рентної плати за спеціальне використання води; рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
При цьому для кожного виду рентної плати, як і раніше, окремо виділено платників рентної плати, об'єкт оподаткування, базу оподаткування та ставки.
Збільшено ставки рентної плати за користування надрами для видобування деяких корисних копалин, зокрема, нафти, конденсату, природного газу (п. 252.20 ПКУ).
При цьому передбачено поетапне підвищення ставки рентної плати за користування надрами незалежно від глибини видобутку щодо договорів про спільну діяльність: I-й квартал 2015 року – 60 %, II-й квартал – 65 %, починаючи з третього кварталу 2015 року – 70 % (підрозділ 91 розділу XX ПКУ).