Власник одноповерхової будівлі на вулиці Л. Толстого, 15 хоче надбудувати другий поверх і втричі збільшити свою житлову площу. При цьому доведеться заходити за так звану червону лінію, а вхід до будинку робити з внутрішнього двору.
Проти такого рішення виступили члени архітектурно-містобудівної ради, на засіданні якої обговорювався ескізний проект реконструкції будівлі. На думку автора проекту, цей будинок не має ніяких прикрас та оздоблення, отож не становить жодної історичної цінності.
– У цьому середовищі працювали світила, які дотримувалися усіх законів історичної архітектури, – заперечила
архітектор Ірина Коротун. – Тут навіть найдрібніші деталі впливають на загальне сприйняття. Тому треба зробити так, аби не було соромно перед давніми архітекторами. Найбільша проблема забудовника полягає в тому, що він хоче вирішити все за рахунок зовнішніх просторів. А вхід до будинку можна було би "втопити" всередину, тоді не довелося б займати чужу територію.
– Проектувати щось в історичному середовищі – надскладне завдання, –запевнила завідувач відділу охорони культурної спадщини міськради Олена Пушкова. – Потрібно скрупульозно обстежити фундамент і навколишнє середовище, попередити всіх мешканців. Обов’язково виготовити історико-містобудівне обгрунтування. На вулиці Л.Толстого – різнобічна забудова, яка відображає різні історичні періоди. Тому щось нове повинно гармоніювати зі старим. Невдала псевдоісторична добудова з’явилася на вулиці Сагайдачного. Власник зробив це самовільно, ні з ким не радився. Щоб подібне не сталося на вулиці Л. Толстого та інших.
Після тривалого обговорення члени ради дійшли висновку, що такі проекти повинні обов’язково виноситися на громадський розгляд. Тільки після цього його обговорюватимуть архітектори.
9-02-2015, 16:59
0
1 640