Двоє раніше судимих молодиків скоїли на території Чернівецької області 22 крадіжки із помешкань громадян. Один із них буковинець, інший – мешканець Полтавщини.
Як повідомляє СЗГ УМВС України в Чернівецькій області, чоловіки проникали у квартири потерпілих вже добре відомим способом – віджимали металопластикові вікна. Опинившись у чужій домівці, зловмисники швидко шукали найцінніше – гроші, золоті вироби, комп’ютерну техніку тощо. І далі зникали із краденим. Загальна приблизна сума збитків – 300 тисяч гривень.
На слід зловмисників вийшли працівники Управління карного розшуку УМВС України в Чернівецькій області та задокументували злочинну діяльність чоловіків. Їм оголошено про підозру у скоєнні правопорушень, передбачених ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України, наразі вони перебувають під вартою.
А буковинські міліціонери вкотре нагадують, як не стати жертвою "домушників". Останні можуть пробиратися до будинків і квартир різними методами, часом і не поміченими на перший погляд.
Отож, основні помилки господарів: інколи люди не зачиняють двері, коли, до прикладу, йдуть в магазин чи до сусідів. Також частенько залишають у різноманітних схованках ключі від квартири або передають їх стороннім особам "на зберігання". У разі втрати хоча б одного з ключів - терміново замініть замок або його внутрішній механізм.
У більшості випадків злодії проникають у квартиру чи будинок шляхом підбору ключа – для цього потрібно мати так звані "відмички", або ж просто зламують замок. Для надійності варто покласти спеціальні броненакладки та користуватися двома замками.
Часто злодії потрапляють у квартири чи будинки через вікна. Адже багато хто залишає їх незачиненими або напіввідкритими. Щоб захистися, варто встановити захисні ролети або металеві решітки. Навчилися зловмисники і зламувати металопластикові вікна. До слова, нещодавно буковинські міліціонери затримали двох осіб, котрі обікрали понад десяток будинків у Чернівцях та по області. Проникали вони у приміщення шляхом віджиму металопластикових вікон.
Якщо у помешканні встановлене звичайне металопластикове вікно, то зловмиснику знадобиться в середньому, 6 секунд, аби його зламати. Якщо ж профіль укріплений, то, звісно, трохи довше. Багато що залежить і від місця схованки. Морозильні відділення, матраци, зливні бачки, шафи, книжки – вже давно не надійні. Шукайте інші варіанти. Також варто ховати гроші та цінності частинами. Велика ймовірність того, що якщо злодій і знайде схованку, то на цьому й заспокоїться і поспішить зникнути з місця злочину.
Також інколи люди самі провокують зловмисників. Якщо ви збираєтеся у поїздку, попросіть сусіда пригледіти за вашою квартирою. Якщо ж ви їдете ненадовго, залиште ввімкненим світло, словом, створіть ефект присутності. І не пишіть про свої поїздки у соціальних мережах.
А щоб почувати себе максимально захищеним, подбайте про цілодобове спостереження за допомогою технічних засобів Державної служби охорони при МВС України.
9-02-2015, 09:57
0
1 256