На Соборній площі почав працювати Мобільний консультаційний пункт. Його роботу організували Управління ДСНС України у Чернівецькій області та навчально-методичний центр цивільного захисту і безпеки життєдіяльності.
У пункті людям пояснюють, що робити у надзвичайних ситуаціях та при виявленні підозрілих предметів. Рятувальники розповідають про дії населення за сигналами оповіщення, укриття у захисних спорудах та про порядок використання засобів індивідуального захисту. А фахівці навчально-методичного центру консультують, як правильно користуватися засобами хімічного захисту, вручають пам’ятки та буклети з правилами безпеки.
До намету заходять двоє восьмикласників школи № 5. Хлочики зацікавлено розглядають протигази, респіратори, дозиметри.
"Нам у школі показували, як одягати протигаз. А ще я знаю, що на випадок війни треба ховатися у сховищах або підвалах", – каже Максим.
Майстер виробничого навчання навчально-методичного центру Василь Казимір підходить до учнів, застерігає їх, що не можна рухати невідомі предмети, а потрібно зателефонувати на номери 101 або 102.
"Ми відкрили цей консультаційний центр для того, щоб показати людям дозиметричні прилади, які вимірюють радіаційні та хімічні ураження, – розповідає Василь Дмитрович. – Підготували різні навчальні посібники, плакати. Це захисний костюм від хімічного ураження, пошитий із спеціальної тканини. А це дитяча камера, куди можна покласти немовля. Тут є спеціальний фільтр, через який маля дихає. Це медична сумка, де є найнеобхідніші медпрепарати".
Поки ми розмовляємо, до намету постійно заходять люди.
– Наші працівники та рятувальники перебувають тут весь день, – запевнив майстер виробничого навчання центру Микола Тримпол. – Людей приходить чимало. Найбільше – студентів та школярів. Відвідувачів найбільше цікавить, як поводитися під час терористичних актів, де шукати сховища. Мобільний консультаційний пункт працюватиме й надалі.
5-02-2015, 17:01
0
2 381