У минулому році Чернівецька область була лідером по зараженню комп’ютерів шкідливими програмними забезпеченнями.
Про це йдеться у результатах дослідження вірусної активності в Україні за 2014 рік вітчизняної антивірусної лабораторії Zillya!
Так, кількість атакованих ПК, на яких встановлено український антивірус, у Чернівецькій області становила 35,47% від числа всіх комп’ютерів. Друге місце посідає Закарпатська область — 32,74%. Це означає, що кожен третій комп’ютер регіону піддавався атакам шкідливого ПЗ. Також до трійки лідерів увійшла і Тернопільська область з показником у 32,44% зараження ПК.
Найбезпечнішим регіоном країни стала Миколаївська область. Рівень зараження комп’ютерів шкідливими програмами становить найнижчий по країні результат — 18,19%. У Києві зараженими виявилися 23,33% комп’ютерів.
Лідером зараження по сімействах стало програмне забезпечення Adware. Його специфіка у тому, що в процесі свого використання воно показує користувачеві рекламу. За підрахунками Zillya!, атаки цього шкідливого програмного забезпечення на комп’ютери українців становлять 36,1%. "Це можна пояснити заглибленістю українців в глобальну мережу, адже ми стали значно більше купувати в Інтернеті, шукати цікаві продукти, більше користуємось соціальними мережами тощо. Рекламний бізнес у Мережі — це мільярдні прибутки", — пояснює Олександр Сич.
Друге місце за активністю 2014 року зайняли програми троянського типу — в 25,64% випадків. Решта — 38,26% — програми сімейства Downloader, Backdoor, Worm, Rootkit та інші.
Найпоширенішими вірусами минулого року стали програми типу Adware — зайняли шість пунктів у ТОП-10. "Певну активність показали і небезпечні шкідливі програми сімейства Backdoor, за допомогою яких зловмисники можуть узяти під контроль ПК користувача", — йдеться в звіті антивірусної лабораторії.
Водночас експерти антивірусної лабораторії Zillya! прогнозують, що популярність шкідливого ПЗ, спрямованого на маніпуляції з рекламою та пошуковою видачею, буде невпинно зростати. "Цей сегмент чорного, а часом і сірого ринку невпинно зростає і буде зростати надалі, поки Інтернет не почне в черговий раз змінювати свою структуру", — прогнозує технічний директор Zillya! Антивірус.
Щоб протидіяти популяризації шкідливого ПЗ, спрямованого на маніпуляції з рекламою та пошуковою видачею потрібно, Олександр Сич рекомендує, по-перше, встановлювати сучасні антивірусні програми, а також користуватися ліцензійним програмним забезпеченням. "Дуже обережно ставтесь до завантаження програмного забезпечення з невідомих або підозрілих ресурсів. Навіть якщо встановлюєте безкоштовну програму — під прикриттям "чистої" програми можуть пропонуватися додаткові інсталяції. Уважно дивіться на активовані галочки навпроти запропонованих додаткових установок, перед тим як натиснути "ОК", — говорить він.
По-друге, варто уважно стежити за надходженнями нових листів на електронну пошту. "Не відкривайте підозрілі листи від невідомих адресатів, особливо якщо вони мають у своїй темі заклики це зробити. Це ж правило працює для вкладень", — пояснює Олександр.
Не менш пильну увагу слід приділити постам, повідомленням та позначкам на фото в соцмережах. Адже, за словами технічного директора Zillya! Антивірус, акаунти друзів можуть бути зламані і від них може надходити шкідливе ПЗ. Воно може зламати та викрасти дані вашого акаунту і встановити на ПК рекламні модулі.
"Також періодично варто перевіряти в налаштуваннях браузерів встановлені раніше додатки. Інколи шкідливе ПЗ встановлює рекламні модулі зовсім непомітно. Видалення непотрібних додатків, дозволить позбутися набридливої реклами", — додає Олександр Сич.
1-02-2015, 14:47
0
2 407