Літературний критик з Чернівців Олександр Бойченко став гостем студії телеканалу "Голос Америки", що веде мовлення англійською та 45 іншими мовами по всьому світу.
Критик у інтерв’ю американському ТБ говорив про парламентські вибори, Майдан, події на Сході та літературу, пише molbuk.ua
На запитання ведучого, за кого голосуватимуть українці на парламентських виборах, Олександр Бойченко відповів:
"У нас є комуністи, які давно повинні піти. Їх треба у вигляді опудал виставити у природничому музеї. Є так званий "опозиційний блок". Ці повинні висіти на арці "українсько-російської дружби". Є дуже радикальні політики, яким добре було би показувати спеціальні номери з вилами в цирку. Це ті, за кого я би не голосував. А ті, за кого можна голосувати, то вже треба думати, що є меншим злом з того, що залишилося".
– Як змінилася свідомість українців за цей рік таких подій?– Свідомість, мабуть, все-таки змінилася. Тому що на Майдані було те, що називається громадянським суспільством. Було дуже багато людей, які просто давали собі раду, розуміючи, що ніхто не допоможе, якщо ми самі не налагодимо загальний процес. Хтось підвозив продукти, хтось допомагав ліками, хтось кидав коктейлі Молотова. І все це, як у якомусь вулику. Попри те, що виглядало, мабуть, хаотично, насправді мало свій лад. Інше питання, скільки цих українців у масштабах країни.
Ми після першого Майдану 2004 року думали, що зробили революцію і країна має змінитися. Але на Майдані був мільйон людей, а в Україні проживає 45-50 мільйонів. Так що важко сказати, чи аж так на всіх це вплинуло. Крім того, країна справді розкололася щодо симпатій. Більшість українців, мені здається, багато років не ставили перед собою це питання – на Захід, на Схід. Просто як є, так і буде.
Одна невеличка активна частина тягне в один бік, інша невеличка – в другий. А більшість собі чекає, що буде далі.
– Зараз це змінилося?– Я думаю, змінилося в тому сенсі, що тепер дуже багато людей мусили визначитися: чи вони за рух України до Західного світу, чи вони хочуть до Росії, якихось там ЛНР чи ДНР.
– Чи знайшли відображення процеси. які відбуваються зараз в Україні, в літературі? – Знайшли відображення в менших жанрах, бо поки що мало часу, щоб написати великий добрий роман про Майдан чи про війну, яка ще триває. В іншому написано багато і різного – від абсолютної графоманії до цілком високого рівня поезії. Виходять збірки, багато написано есеїстики. Письменники загалом дуже активно брали участь у Майдані словом. Тобто писали всі менш-більш відомі в Україні автори. Під час Майдану мало не щотижня давали якісь тексти. Але що буде у великій прозі – ито побачимо. Треба ще часу.
24-10-2014, 12:28
0
1 658