Шостого травня за церковним календарем – день святого Юрія. Його широко святкують на Буковині, де хлопчиків часто називають Юріями або Георгіями.
Святий Юрій вважається покровителем хліборобства й скотарства. На іконах Юрія зображають лицарем на білому коні зі списом у руках. За легендою, він поборов велетенського дракона, який символізував зло. Як розповів отець Володимир Плішка, за християнську віру Юрій зазнав жорстоких тортур, а потім був страчений у місті Нікомедії за наказом імператора Діоклетіана в 304 році. На честь святого збудували церкву.
За розповіддю етнографа Миколи Шкрібляка, колись на святого Юрія в буковинських селах господарі обходили свої поля, священик відправляв молебень, люди молилися за майбутній урожай і сідали обідати на межу. Дівчата плели вінки, святили їх у церкві та одягали, щоб голова не боліла. А ще цього дня до схід сонця збирали росу. Хворі промивали нею очі, дівчата вмивалися "на красу", а господині кропили домашню птицю.
На Юрія вперше виганяли худобу на пасовище, одягаючи на роги вінки. Худобу кропили свяченою водохрещенською водою, давали по шматочку великодньої паски й свяченого яйця зі шкаралупою. Потім гілкою свяченої верби виганяли тварин зі стайні, кошари чи конюшні.
У церквах відправляли службу Божу за здоров’я домашніх тварин.
Цього дня починає співати соловейко, а дівчата ворожать на майбутніх чоловіків. Почувши кування зозулі, дівчина запитує, чи довго їй залишатися в батьковій господі. Якщо птах більше не куватиме, то вона цього року вийде заміж. Якщо куватиме, то треба лічити, скільки разів, – стільки років ще чекати їй заміжжя.
Народні прикмети *Зозуля закує до Юрія – худоба буде хворіти.
*На Юрія чисті роси – чекай пшениці та проса.
*Як на Юрія дощ – для худоби гарний рік.
*Коли на Юрія дощ і грім, то буде радість усім.
*Як на Юрія стала буря, буде мокре літо.
*Якщо на Юр’єву ніч заморозить, то ще 40 морозів на хліб упаде.