Письменник Андрій Любка хоче пожити у Чернівцях. Про це він зізнався molbuk.ua напередодні презентацій своїх книг.
- Чернівці - місто, де живе міщанство, - зауважує Андрій Любка. - Хочу пожити тут місяць. Поїздити на велосипеді. Прагну спокійно пізнати місто, розширити коло спілкування. Адже наразі моє чернівецьке коло спілкування - це літератори, журналісти... Мені часто заперечують: "Та ні, у Чернівцях - нудно, сіро, нема роботи. Ти хвалиш місто, бо ти - приїжджий". Я дивуюся, бо розумію, що це прекрасне місто. Можливо, треба пожити тут , щоби розчаруватися? (
усміхається).
До речі, сьогодні у Чернівцях письменник цілий день презентуватиме свою
книгу "Спати із жінками". Вранці уже відбулася зустріч у ЧНУ, в обід - бесіда в квартирі-резиденції Meridian Czernowitz, під завершення дня - презентація у Літературному Целанівському центрі, ввечері - на каву у "Найкращій кав’ярні на розі Університетської та Сковороди".
Уже в університеті на письменника чекало чимало шанувальників. Власне, шанувальники письменника тісно пов’язані із його книгою. Адже саме читачі обрали назву новій книзі. На розгляд публіки автор представив п’ять варіантів: "Смерть і ще тисяча приводів для любові", "Тут жив хтось до нас", "Серце, серце", "Люби мене навіть по смерті" та "Спати з жінками". За три місяці у соціальних мережах у голосуванні взяли участь понад півтори тисячі людей, а впевнену перемогу здобув варіант "Спати з жінками".
- Задоволений назвою, яку читачі обрали для книги, - зауважує пиьсменник Андрій Любка. - Спершу думав, що книга буде називатися "Смерть і ще тисяча приводів для любові". Це така лірична назва, але водночас більш серйозна. Вона більше відповідає самій книжці.
Нова книга Андрія Любки - це п’ятдесят есеїв та ліричних колонок автора.
- Це дуже спокійна книга, у якій немає жодного матюка, провокативної сцени. Є роздуми, лірика, - зауважує пиьсменник. - Проте назва “Спати з жінками" - це правильна назва. Чому? Бо це є дуже правильно, коли присутня метафора, яку потрібно розкусити. На перший погляд, назва є провокативною, але має за собою й інше значення. Ми живемо у такому світі, у якому вислів "спати із жінками" - це асоціація еротична. Але якщо глянути у словник... Сон - це наінтимніше, що може бути з людиною. Спати - це вияв довіри та інтимності.
До речі, у книзі є текст співзвучній назві книжки.
- Ідеться про те, як ліричний герой потрапляє у потяг, - говорить Андрій Любка. - Львів. Ніч. Він заходить у купе. Як завжди, у потязі накочегарено. Герой розташовується на верхній полиці і спостерігає за трьома жінками, які сплять. Від спеки вони порозкривалися. Ця ситуація - метафора країни, у якій ми живемо. Ми живемо у тій частині Європи, у якій людина - ніщо, вона не важлива. Спільні купе і спальні місця - ідеться про інтимність. Говорю про те, що держава нам не забезпечує інтимності...
... Придбати книгу можна у книгарнях Чернівців. Її випустили міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz та чернівецьке видавництво "Книги-ХХІ".
27-03-2014, 18:05
0
2 957