У зв’язку з тривалою теплою осінню на Буковину прибули деякі перелітні птахи. Буковинці телефонують до "МБ" і кажуть, що бачили дроздів, кропив’янок, мухоловок, які вже давно мали б відлетіти в теплі краї.
– Таке може бути, – запевнив завідувач відділу природи краєзнавчого музею Ігор Скільський. – Існує таке поняття, як зворотна міграція, коли із місць зимівлі несподівано повертається перелітні дрібні птахи. Через теплу цьогорічну осінь дещо затримався приліт в наші краї диких гусей і качок, зимняків та іншого птаства. На полях та біля лісосмуг ще донедавна можна було побачити зграї шпаків. Якби було холодно, то вони вже давно б мігрували. Хоча лелеки відлетіли навіть трохи раніше.
Днями мені повідомили, що в одному із сіл Сторожинецького району залишився зимувати один білий лелека. Можливо, він хворий і не зміг летіти разом з іншими. Серед білих лелек є так званий "лелечий суд", на якому проводиться відбір птахів у зграї для вильоту в теплі краї. Ослаблених та хворих особин не беруть, а деяких можуть навіть заклювати до смерті. В інших птахів такого відбору немає. Цікаві міграції відбуваються між птахами одного виду. Скажімо, буковинські граки відлітають зимувати на Піренейський півострів. Зате до нас прилітають зимувати граки північних популяцій. Це також характерно і для великої синиці: місцеві відлітають, а в нас зимують інші. Це підтверджує кільцювання птахів.
25-11-2013, 21:13
0
6 367