За підсумками третього кварталу 2013 року Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковичак піднявся з 6 місця на 5 у рейтингу науковометричної бази данних SciVerse Scopus серед інших 115 ВНЗ України. Про це йдеться на сайті ЧНУ.
SciVerse Scopus – це реферативна база даних та наукометрична платформа видавничої корпорації Elsevier. Станом на жовтень 2013 р. Scopus містить понад 50 млн реферативних записів. У тому числі у базі даних проіндексовано 20 тис. назв наукових журналів 5 тис. видавництв, 370 книжкових серій та 5,5 млн праць конференцій в усьому світі. Видання індексуються у Scopus з різним хронологічним охопленням, найповажніші наукові часописи представлені архівами, починаючи з першого випуску першого тому.
У рейтинговій таблиці ранжування здійснюється за індексом Гірша - кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій у Scopus. Даний показник розраховується не тільки для складання рейтингу навчальних закладів, але й окремо серед працівників наукових установ.
В загальному рейтингу науковців України відзначилося двоє представників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Олег Ангельський – директор Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук – посів 15 місце, маючи 180 статей, 936 посилань та індекс Гірша – 23. На 24 позиції розташувався Олександр Ушенко – проректор з наукової роботи університету – з показниками 129 статей, 1029 посилань та з індексом Гірша – 21. Відповідно ж до рейтингу Науковці України: Фізичні та технічні науки професори зайняли 9 та 17 місця.
Роман Волков – завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології – представив наш ВНЗ в рейтингу науковців України: Медицина та науки про життя на 26 позиції (статті – 26, цитування – 653, індекс Гірша - 21).
Варто відзначити популярність в науковометричной базі видань, пов’язаних з технічними науками.
Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів та поділяється за 4 напрямами:
· Фізичні науки (Виробництво; Енергетика; Комп’ютерні науки; Математика; Матеріалознавство; Науки про Землю та планети; Фізика і астрономія; Хімічні технології; Хімія) – 41 %;
· Медичні науки (Медицина; Ветеринарна справа та ветеринарна медицина; Медичні професії; Сестринська справа; Стоматологія; Фармакологія, токсикологія та фармацевтичні науки) – 40 %;
· Науки про життя (Біохімія, генетика та молекулярна біологія; Імунологія та мікробіологія; Науки про навколишнє середовище; Нейронауки; Сільськогосподарські та біологічні науки) – 24 %.
· Соціогуманітарні науки (Бізнес, менеджмент та бухгалтерський облік; Економіка, економетрика та фінанси; Мистецтвознавчі та гуманітарні науки; Психологія; Соціальні науки; Теорії прийняття рішень) – 12 %.
Дані загального та галузевого рейтингу оновлюються щомісячно.
Також окремо відстежується робота молодих учених України. В цьому рейтингу відзначилися на 7-му місці доцент кафедри кореляційної оптики Юрій Ушенко та асистент кафедри неорганічної хімії Юрій Халавка, який займає 18 позицію.