В Україні формується новий рекорд у змаганні за бюджетну освіту. Цього року у фаворі серед вступників економіка підприємств, філологія, психологія та комп'ютерна інженерія, йдеться в сюжеті ТСН.
Складно поступити, приміром, до Київського політеху. Ті, хто не зміг потрапити за конкурсом, готові сплачувати за навчання гроші. Бо, кажуть, високе місце вишу в рейтингу гарантує потім добру роботу, тоді як диплом менш престижного закладу, хай навіть здобутий за бюджетним лімітом, майбутнього не забезпечить.
У Міносвіти підтверджують, що конкурс у популярні навчальні заклади щороку зростає.
Десятка найбажаніших університетів та інститутів цьогоріч майже не змінилася. Чільні місця посідають Київський університет імені Шевченка, столична політехніка та Львівський університет імені Франка.
Вперше у список найжаданіших
пробився на 11-те місце Чернівецький університет імені Федьковича.
"Зросла цього року кількість заяв на хімію, геологію, фізику", - констатував профільний міністр Дмитро Табачник.
Є й справжні рекорди. Конкурс – 52 особи на одне місце державного навчання.
"Абсолютний рекордсмен – це економіка підприємства у Національному торговому університеті. 52 людини на 1 місце", - повідомив Табачник.
Водночас 5 вишів цього літа не отримали жодного студента. Це здебільшого приватні або галузеві заклади. І, прогнозують експерти, що таких, де аудиторії залишаться порожніми, буде більше, адже заявки – це ще не документи на вступ.
"Всі заклади, де немає заявок на навчання, будуть вивчені і перевірені. І вирішено, чи залишити їм ліцензію", - пообіцяв заступник директора департаменту вищої освіти Міносвіти Микола Фоменко
Усі скарги на вступну кампанію у Міносвіти ще збирають. Остаточні дані обіцяють надати за тиждень, коли зарахують і студентів платного навчання.