"Кохання у стилі бароко" побачать буковинці 15-16 червня у Чернівецькому муздрамтеатрі імені Ольги Кобилянської. Цією комедію за однойменною п’єсою Ярослава Стельмаха у театрі закриють 82-й театральний сезон.
Кумедна історія про те, як Степан оббрехав свого хазяїна, перетворивши його на опудало. Як графиня стала служницею і як господар перетворився на псаря... Усе – заради кохання. Саме такі чудернацькі перипетії глядач побачить у новій виставі від режисера Андрія Романова, художниці Олени Зотової та композитора Оксани Первової-Рошки.
Постановка цікава не лише тим, що є розважальною. У ній глядач побачить вишукані костюми української шляхти XVII століття.
– Початок епохи бароко – це ХVII століття, – розповідає художниця Олена ЗОТОВА. – В Україні це була саме доба козацтва, яка дуже цікава. Отож наші костюми – це костюми української шляхти. А тому ми намагалися підібрати відповідні тканини, наприклад, жакардові кольорові... Будуть і жупани, і свити, і коштовні тканини. Ми дуже хочемо зберегти відповідну стилістику бароко.ґ
– Нині у театрах ставлять багато різноманітних п’єс, але не забуваймо, що п’єси мають бути справді цікавими для глядача, – наголошує пані Олена. – У театрі глядач хоче бачити не лише щось красиве, а й повчальне. Гадаю, не всі знають, як виглядав український костюм у XVII столітті. Чому би це не показати у театрі? Більше того, ми покажемо і європейський костюм, адже XVII століття у Європі – це також бароко, щоправда, трошки інакше від українського. А наша героїня у виставі приїжджає з Європи, відбувається цікава зміна костюма. Однак у другій дії на весіллі вона вже буде у суто українському строї...
Художниця пояснює: щоб показати одяг української шляхти, вивчали старовинні портрети козацьких старшин, їхніх дружин, дітей, наречених.
"Виходячи із живопису того часу, ми будували нашу роботу... Ми бавимося у бароко. Актори, режисер, художник... ми бавимося в цю прекрасну епоху", – додає художниця.
У театрі вже розпочалися репетиції нової вистави
18-05-2013, 13:15
0
3 959