У Чернівецькому краєзнавчому музеї відкрилася унікальна виставка "Знайомі незнайомці". На ній представлено десятки рідкісних знімків, на яких – гадюки, вужі, жаби, тритони, черепахи. Симпатичні, граційні й зовсім не страшні. Чимало своїх фотографій представив старший науковий співробітник відділу природи музею Назар Смірнов, який упродовж десяти років професійно вивчає земноводних і плазунів. У його архіві – десятки тисяч знімків.
Молодий науковець пише кандидатську дисертацію про жаб і тритонів.
"Люди часто просто так вбивають гадюк, вужів, ящірок, жаб. І не замислюються над тим, що вони не приносять шкоди і теж мають право на життя. До цього ж ці тварини дуже корисні й виконують у природі певну функцію. З кожним роком їх стає все менше. Тому їх потрібно берегти. Саме з цією метою ми й відкрили цю виставку", – запевняє науковець.
На фото можна побачити гадюку звичайну, яка водиться у буковинських лісах, вужа водяного, мідянку, ескулапового полоза. Чимало знімків тритонів, зокрема занесених до Червоної книги: саламандри, карпатського і альпійського. А ще різних жаб.
"Чомусь думають, що жаби ропухи мокрі та бридкі. Насправді шкіра цих тварин завжди суха і досить приємна на дотик, – розповів Назар. – А це дуже цікава жаба часничниця. Якщо взяти її в руки, вона видає легкий запах, який нагадує часниковий. Наші бабусі кидали маленьких зелених жабок у молоко, щоби було холодне. Вода в криниці вважалася доброю і чистою, якщо в ній кумкали жаби. Їхня шкіра виробляє спеціальний секрет, який має антибактеріальні властивості та вбиває всі мікроби".
1-11-2012, 11:19
0
2 921