До редакції “МБ" надійшло письмове звернення від працівників КЖРЕПу № 12, що на вулиці Старобельській, 1. Щоправда, у ньому не вказано прізвища скаржників.
"Звертаються до вас працівники КЖРЕПу № 12 з проханням зберегти для нас наше підприємство, – йдеться у зверненні. – Ми сумлінно та професійно виконуємо свої обов’язки без вихідних. Та вже більше трьох місяців не отримуємо заробітної плати. Тому хочемо знати, коли почнуть погашати заборгованість. Нас перевели на шестигодинний робочий день, не ознайомивши заздалегідь з відповідним наказом."
Скаржники просять департамент ЖКГ допомогти підприємству вийти зі скрути.
– Я очолив КЖРЕП № 12 у травні 2010 року. Попередники залишили мені дуже великі борги. За час мого керівництва вдалося погасити колишню заборгованість різним підприємствам від 180 до 200 тисяч гривень. Хоча нас це не дуже врятувало, – не приховував труднощів начальник КЖРЕПу № 12 Григорій ЛУПАЙ. – У січні 2011 року виникла заборгованість із заробітної плати. Ми вже виплатили 138 тисяч гривень. Сподіваємося до кінця листопада виплатити решту – 33 тисячі гривень. Щоби врятувати підприємство, довелося вживати деякі непопулярні заходи. Ми двічі проводили загальні збори колективу разом із профкомом. На них прийняли рішення: з першого листопада всім працівникам, у тому числі й мені, перейти тимчасово на два місяці на шестигодинний робочий день з оплатою 0,75 ставки. Також запропонували працівникам за бажанням піти у відпустку за власний рахунок терміном до 14 днів. Більшість з розумінням поставилися до цих заходів. Добре було би, якби нас зрозуміли мешканці та розрахувалися з підприємством за надані послуги. Вони завинили нам 828 тисяч гривень. За поточний рік ми подали понад сто справ до суду про стягнення заборгованості з мешканців.
– У КЖРЕПі № 12 справді є чималі проблеми, – прокоментував ситуацію перший заступник директора департаменту ЖКГ міськради Василь МАНЧУЛЕНКО. – Під час перевірки тут було виявлено значні порушення, зокрема, заборгованість по заробітній платі. Зараз її поступово погашають. Ніхто нікого не звільняє. Однак потрібно проаналізувати діяльність підприємства і намітити шляхи виведення його з кризи. А для цього треба навести порядок і запровадити жорсткий режим економії. Звичайно, це подобається не всім працівникам. Перед керівником КЖРЕПу № 12 поставлено завдання: представити перспективний план роботи підприємства. Інакше його, можливо, доведеться реорганізовувати. Хочу взяти для прикладу приватне підприємство "Житлосервіс", що на Гравітоні. Там чіткий контроль за коштами, економлять кожну копійку і вимагають якісного виконання робіт. Гадаю, у таких умовах працівники КЖРЕПу № 12 не витримали би і тижня.