Днями на Буковині підтвердився черговий випадок нападу на людину скаженої тварини. В одному із сіл Кіцманського району 29 жовтня чоловік йшов стежкою на узліссі, несподівано на нього кинувся бездомний пес і вкусив за ногу. 2 листопада люди знайшли собаку мертвим.
- На сьогодні лабораторним дослідженням підтверджено, що собака, який вкусив чоловіка, був хворим на сказ, - розповів Валерій ДОПІРЯК, директор Чернівецької обласної державної лабораторії ветеринарної медицини. – Нині чоловік отримує лікування.
Це вже 15 випадок в області від початку року (торік – 14).
- Серед жертв хворих тварин часто опиняються діти, як у містах так і в селах. Захворіти можуть не лише бродячі тварини від диких (найчастіше переносять хворобу лисиці та куниці), але й домашні улюбленці, - каже фахівець. – Проблема гостра на сьогодні, оскільки навіть власники домашніх тварин не розуміють важливість щеплення своїх вихованців від цієї смертельної хвороби. У світі до цього питання глобальний підхід. Наприклад, у Чехії за не щеплену тварину власник заплатить 300 євро штрафу.
"Часто, люди, яких укусила тварина, не звертаються до медиків. Втім, якщо собака чи кіт виявиться хворою, укушена нею людина обов’язково захворіє на сказ і без медичної допомоги згодом може померти, - запевнив пан Валерій. – Інкубаційний період хвороби може тривати й до півтори року. Чим далі місце укусу від голови, тим довший період розвитку хвороби. Якщо рана – на руках чи шиї, хвороба активується за півтори-два місяці".
Більше уваги приділяється й самим медикам. Так, нещодавно вийшов наказ – усім працівникам, які працюють з матеріалом на предмет дослідження його на сказ, обов’язково пройти щеплення. Раніше такої вимоги не було.
Нагадаємо, в Україні цього року від сказу померло три людини. Останній випадок стався у жовтні у Києві - від сказу помер 27 річний міліціонер. Чоловік надто пізно звернувся по медичну допомогу. Офіційні джерела не підтвердили, що цуценя, яке вкусило чоловіка було хворим на сказ. Втім, ветеринари пояснюють, що міліціонер захоплювався мисливством і міг заразитися значно раніше, непомітно для себе самого.
Рекомендації:
Якщо тварина несподівано кинулася і вкусила, обов’язково зверніться до лікаря;
Власникам тварин щороку чи один раз на два роки (залежно від вакцини), щеплювати домашніх улюбленців;
Щороку приводити домашніх тварин на клінічний огляд до ветеринара на предмет виявлення небезпечних захворювань. (Л.Нагірняк)
3-11-2011, 15:30
0
2 277