RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Нардеп Романюк закликав зменшити тарифи на світло для чернівчан

Нардеп Романюк закликав зменшити тарифи на світло для чернівчан

Народний депутат від Партії регіонів чернівчанин Микола Романюк закликав знизити для чернівчан тарифи на електроенергію. Про це він сказав у своєму виступі у Верховній Раді минулого тижня.

"Шановний головуючий, шановні колеги, шановні виборці!

Микола Романюк – Партія регіонів, Чернівці.

Сьогодні увага Президента, Уряду, депутатського корпусу Верховної Ради прикута до ситуації в ЖКГ. Усі ми виступаємо за те, щоб житлово-комунальні послуги були доступні для громадян і однаковими по всій Україні. Однак наразі, як на державному, так і на місцевому рівні, діє ще чимало нормативних актів, які ставлять споживачів цих послуг у нерівні умови. Зокрема, дискримінацію щодо себе вже півроку змушені терпіти мешканці Чернівців.

Це єдиний обласний центр, де вже понад 10 років немає централізованого гарячого водопостачання і понад 60% населення користується електробойлерами для підігріву води. Водночас ця обставина не врахована постановою НКРЕ, якою з 1 лютого 2011 року запроваджено в дію нові диференційовані тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам. Зокрема, чернівчани, через незалежні від них обставини, змушені споживати електроенергії понад визначений пільговий ліміт у 150 кВт год. на місяць. Таким чином вони сплачують за більшим тарифом, ніж громадяни, які використовують електроплити та електроопалювальні установки, пільговий ліміт для яких становить 250 кВт год. І це тоді, коли державі вигідно, аби населення зменшило споживання теплоносія, виробленого за рахунок природного газу, а збільшувало споживання альтернативних джерел енергії.

Експеримент у Чернівцях, де відмовилися від централізованого гарячого водопостачання і значно скоротили споживання газу комунальною теплоенергетикою, міг би зацікавити уряд, профільне міністерство і стати пілотним для усієї України. Натомість замість підтримки у цій ситуації мешканці міста опинилися в дискримінаційних умовах.

Із запровадженням згаданої постанови НКРЕ в нерівних умовах опинилися також мешканці будинків, де створені ОСББ, ЖБК та ЖБТ і які повинні сплачувати за електроенергію на рівні юридичних осіб, тобто на 26% більше, ніж мешканці, які проживають у будинках приватної та комунальної власності. Такий подвійний підхід до встановлення цін на електроенергію для населення дискримінує різні категорії громадян та ставить під загрозу реалізацію державної програми розвитку житло-комунального господарства, якою передбачено до 2014 року перевести 70% багатоквартирного житлового фонду в обслуговування ОСББ. Нерівні умови в оплаті електроенергії спонукають мешканців відмовлятися від створення нових ОСББ, а окремі ОСББ вже зараз розглядають можливість припинення своєї діяльності.
Вирішення проблеми за рахунок переведення членів ОСББ, ЖБК на індивідуальні угоди з енергопостачальниками вимагають повної модернізації систем електропостачання, на що ОСББ не завжди мають кошти. Тобто такий шлях є можливим, але він має бути поступовим і отримати певну мотивацію з боку держави.

Тому звертаюся до Прем’єр-міністра та Уряду з пропозицією ретельніше проаналізувати ситуацію із запровадженням диференційованих тарифів на електроенергію та з огляду на чисельні звернення ОСББ, ЖБК, ЖБТ та мешканців посприяти у прийнятті НКРЕ рішень, якими:

- встановити тариф на електроенергію для населення, яке проживає в будинках, що обслуговуються ОСББ, ЖБК та ЖБТ на рівні населення, яке проживає в будинках приватної та комунальної власності;

- прирівняти тариф та ліміти споживання електроенергії для населення міст без централізованого гарячого водопостачання, яке використовує бойлери для нагрівання води, до категорії населення, яке проживає в будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами та /або електроопалювальними установками".
Редактор: Igor
12-09-2011, 15:25
Коментарів 0 Переглядів 2 545

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.