26 серпня в ставку на території села Южинець Кіцманського району почалась масова загибель риби. Ставок орендує підприємець, який займається вирощуванням риби для подальшої реалізації. Він і звернувся в службу ветеринарної медицини для встановлення причин загибелі риби.
Згідно експертиз проб риби та води встановлено низький рівень розчинного кисню у ставковій воді (0,4-0,8 мг/л, норма 4-6 мг/л), що могло бути причиною загибелі риби.
Впродовж двох днів працівники відділу ветеринарної міліції УМВС України в Чернівецькій області зібрали 12 тонн загиблої риби захоронено на скотомогильнику, що знаходиться на території села Ставчани Кіцманського району. Місце збору мертвої риби та місце захоронення були знезаражені.
Після проведення збагачення води киснем загибель риби припиналась.
На даний час проводяться бактеріологічні, радіологічні та хіміко-токсикологічні дослідження загиблої риби, з метою виключення отруєння, інфекційних та інвазійних хвороб. Про це повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернівецькій області.
Коментар
Ярослав КОГУТЯК, іхтіолог, колишній н6ачальник рибоохорони області:
- Наприкінці літа зменшення кисню у воді є сезонним явищем. Адже від постійного внесення органіки (кормів) у ставки та високої температури у воді розмножуються синьо-зелені та зелені водорості, які вночі поглинають кисень і виділяють вуглекислий газ. Іноді це явище набирає критичних масштабів і може призвести до загибелі риби. Водночас власники цих водойм мали б дбати про рибу. Існує чимало способів уникнути загибелі – шляхом аерації води чи навіть перемішування різних її шарів. На жаль, у нас в області орендарями переважно є люди, які зовсім не розуміються на риборозведенні. Вони вважають, що риба росте собі сама і не потребує догляду. Тому випадки масової загибелі риби стали непоодинокими. (І.Довгань)