В Україні фактично не діє Програма протипаводкового захисту, хоча гроші на її виконання виділяються кошти. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати України.
Для вирішення загрозливої проблеми захисту народногосподарських об'єктів Прикарпаття від шкідливої дії річкових вод та унеможливлення повторення ситуації катастрофічного паводку в липні 2008 року в Україні з 2009 року діє Державна цільова програма комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету.
Однак першочергові заходи програми з формування комплексу основних захисних протипаводкових гідротехнічних споруд виконані менше ніж на 20%, при тому, що рівень їх фінансового забезпечення втричі більший.
Неповне фінансуванням робіт з ліквідації наслідків липневого паводку 2008 року, недостатнє фінансування протипаводкових заходів у 2009-2010 роках, а також нові руйнівні паводки 20-23 червня і 7-8 липня 2010 року призвели до понад 139,7 млн. грн. збитків, які нанесені водогосподарському комплексу Івано-Франківської та Чернівецької областей.
Водночас протипаводкова програма, розрахована на майбутні 17 років, є якісним продуктом спільної праці українських учених, господарників, експертів, представників місцевих органів самоврядування, фінансистів тощо. Документ врахував природні особливості басейнів річок, кліматичні умови територій, стан і перспективи розвитку регіонів, де течуть Дністер, Прут, Сірет. Обрахунки з фінансування здійснено за прогресивним басейновим, а не регіональним принципом, і це є новим підходом до виконання поставлених завдань. От тільки старі принципи фінансування призводять до того, що навіть при недостатньому фінансуванні передбачених заходів частина коштів повертається до бюджету, а самі заходи залишаються невиконаними.
"Виконання програми триває лише два роки, а ми вже маємо певний безлад у її фінансуванні та виконанні. Розпорядники коштів діють за відомчим принципом, а єдиний організаційний центр виконання програми відсутній, - зазначив на Колегії Голова Рахункової палати В.Симоненко.
7-07-2011, 11:30
0
1 812