Це засвідчила нещодавня перевірка органами прокуратури вищих навчальних закладів краю з питань виплати стипендій. Студентам, які є дітьми-інвалідами та інвалідами І-ІІІ груп, призначають соціальну стипендію розміром 9% від академічної стипендії відповідного типу навчального закладу. Студентам, які є інвалідами із зору та слуху, при призначенні академічної стипендії додатково виплачують соціальну стипендію розміром 50% академічної стипендії.
– Однак всупереч чинному законодавству багатьом студентам цієї категорії соціальні стипендії призначали не на підставі нормативно-правових актів, які, до того ж, були підставою для їхнього зарахування поза конкурсом, а з дати звернення студента з відповідною заявою, надання якої стипендіальним законодавством не передбачено, – розповідає Наталія Бреславська, старший помічник прокурора області. – Тобто чимало студентів упродовж певного періоду навчання взагалі не отримували цю стипендію. У повному обсязі не отримували соціальну стипендію і ті студенти-інваліди, які після проходження чергового медогляду надали документи, які підтверджували, що інвалідність у них не переривалася та не припинялася. Деяким інвалідам із зору та слуху виплачували не 50% від мінімальної звичайної академічної стипендії, а лише 9%. А дехто зі студентів не отримував ні академічну, ні соціальну стипендію. Усього було порушено права понад 60 студентів ЧНУ, БДМУ, фінансово-економічної академії, Новоселицького медколеджу, Хотинського сільгосптехнікуму, чернівецьких політехнічного та індустріального коледжів.
Також, за словами Наталії Бреславської, не у всіх буковинських вузах здійснюють індексацію стипендій, особливо випускникам. Скажімо, в ЧНУ, БДФА та Кельменецькому профліцеї встановлено факти непроведення індексації стипендії майже 500 студентам та учням, зокрема й інвалідам, за 2009-2010 роки на майже 50 тисяч гривень.
Василь ГРИНЮК
23-04-2011, 09:00
0
3 252