У Чернівцях подали на реєстрацію групи зі збору підписів з розпуску міськради

Новини Чернівців / політика, влада
2 969
0
Ініціативна група " Спільними зусиллями захистимо Чернівці" відповідно до вимог закону "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" 18 квітня подала до Чернівецької міської ради документи для реєстрації : протокол зборів, листи реєстрації учасників зборів, список ініціативної групи та точне формулювання питання , яке пропонується винести на місцевий референдум та підписане членами ініціативної групи зобов'язання про додержання ними законодавства України про референдум.
Про це сказано у прес-релізі, поширеному від ініціативної групи.
Відповідно до закону в.о. міського голови у 10-денний строк реєструє ініціативну групу місцевого референдуму, після чого у триденний строк видає ініціативній групі місцевого референдуму свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи.
У свідоцтві про реєстрацію ініціативної групи місцевого референдуму на основі списків громадян, які брали участь в останньому за часом референдумі, або списків виборців останніх за часом виборів зазначається точна кількість громадян, підписи яких необхідні для підтримки вимоги про проведення місцевого референдуму, та термін збирання підписів.
Відмова у реєстрації ініціативної групи або відсутність рішення про реєстрацію можуть бути оскаржені членами ініціативної групи у суді.
Тому публічні заяви юриста Бориса Руснака, який нині за трудовою угодою виконує в міській раді обов’язки радника з юридичних питань, про відсутність законодавчих підстав та інструментів для проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень діючої Чернівецької міської ради, не відповідають дійсності. Ініціативна група "Спільними зусиллями захистимо Чернівці" звертає увагу секретаря міської ради Віталія Михайлішина на те, що за рахунок коштів територіальної громади оплачується робота юриста, який піддає сумніву чинність діючого законодавства України.
Довідка
Від дня одержання свідоцтва про реєстрацію ініціативна група має право організовувати та безперешкодно здійснювати збирання підписів на листах для підписів громадян під вимогою про проведення референдуму (підписних листах).
Загальний термін збирання підписів з питання про проведення місцевого референдуму не повинен перевищувати одного місяця від дня одержання свідоцтва про реєстрацію першої з створених по даному референдуму ініціативних груп.
Місцевий референдум призначає місцева рада на вимогу депутатів, що становлять не менш як половину від загального складу ради, або на вимогу, підписану однією десятою частиною громадян України, які постійно проживають на території міста і мають право брати участь у референдумі.
Відповідно до ст. 10 Закону України ""Про всеукраїнський та місцеві референдуми" особи, які перешкоджають шляхом насильства, обману, погроз або іншим шляхом вільному здійсненню громадянином України права брати участь у референдумі, вести до голосування агітацію несуть встановлену законодавством України відповідальність.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" на місцевий референдум може виноситися питання дострокового припинення повноважень міської ради, а відповідно до ст.78 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження міської ради можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму, якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, законів. Прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих ріщень у відповідність із законом та в інших випадках.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Вісім переваг нуту для здоров’я, і випадки, коли варто обмежити його споживання
01:45
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
01:30
Знадобиться всього два інгредієнти: рецепт корисних бананових млинців
01:15
Морська чи гімалайська: яка сіль найкраща
01:00
Весняна мода 2025: які кольори будуть в тренді серед українок
00:45
Продукт для ідеального сніданку: як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
00:30
Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:15
9 корисних звичок, завдяки яким дім завжди буде чистим та прибраним
23 лютого, 2025
23:58
Помітно покращує стан. Учені розповіли, яку дієту слід обрати за діабету
23:36
Весна феєрично ощасливить лише ці 4 знаки Зодіаку
23:05
Україна розробляє аналог Patriot — Зеленський
22:44
Курський напрямок за інтенсивністю ворожих атак майже наздогнав Покровський – Генштаб
22:23
Чи можна митися при температурі та коли хворієте
22:04
5 пар знаків Зодіаку, які знайшли кохання всього свого життя
21:46
Стан Папи Римського залишається критичним, але він при свідомості - Ватикан
21:23
Минулого року Україна виготовила 2,2 млн FPV-дронів, цього року виробимо більше - Зеленський
20:45
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
20:22
Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць з 2022 року
20:05
Україна та США більше не розглядають створення фонду на $500 мільярдів - Зеленський
19:44
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
19:23
6 найкорисніших видів соків, які варто обирати в магазині
19:05
«Треба нагадувати про війну»: у Чернівцях відбувся автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих - фото та відео
18:45
Українські дрони успішно вражають росіян, а балістика готується до цього – Зеленський
18:25
Готується швидко! Названо десерт, який їдять довгожителі світу
17:59
У місті на Буковині планують облаштувати алею Слави
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм