Продавали неякісне паливо: на Буковині правоохоронці викрили підпільних виробників

Новини Чернівців / топ новини / кримінал
6 174
0

На Буковині поліція вилучила у підпільних виробників нафтопродуктів неякісного палива на 20 млн грн.

Про це повідомляє Національна поліція України.




Зловмисники збували за готівку фальсифікат дружнім підприємцям, які надалі продавали його під виглядом якісного пального через низку автозаправних станцій на території трьох областей. Під час документування злочину правоохоронці вилучили близько 140 тонн дизельного пального і газоконденсату, автомобілі-бензовози та інші речові докази.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області ДСР Нацполіції спільно з детективами ТУ БЕБ викрили масштабну схему виготовлення й реалізації низькоякісного пального на території кількох областей. Правоохоронці встановили не лише канали збуту товару, але й спосіб його виготовлення та місця зберігання.

За даними слідства, підпільні виробники діяли у змові зі службовими особами кількох підприємств зі сфери торгівлі нафтопродуктами. Така тісна "співпраця" дозволяла ділкам налагодили збут фальсифікату під виглядом якісного пального через низку автозаправних станцій на території Чернівецької, Івано-Франківської та Хмельницької областей. З метою маскування й легалізації злочинної діяльності зловмисники вносили до фінансової звітності недостовірні дані.

Переслідуючи мету особистого збагачення, вони свідомо занижували якість пального: для штучного збільшення об’єму, а отже й значно вищого прибутку, до бензину марки А-95 зловмисники додавали різні суміші, зокрема газовий конденсат. Процедура змішування відбувалася у резервуарах автоцистерн вантажних автомобілів, куди для збільшення октанового числа додавали різні присадки невідомого походження.

За результатами проведеної експертизи встановлено, що паливно-мастильні матеріали, які фігуранти продавали підприємцям за готівку, не відповідають державним нормам та наближені до екологічних стандартів низької якості Євро 3 та Євро 4, які заборонені для використання законодавством України.

Правоохоронці провели 15 санкціонованих обшуків на території Чернівецької області, за місцями проживання та в транспортних засобах фігурантів, а також в офісних приміщеннях підприємств, які скуповували фальсифіковане пальне. Відтак вилучили близько 140 тонн дизельного пального і газоконденсату, два вантажних автомобілі-бензовози, які ділки використовували для перевезення контрафактного пального, документацію, гроші та чорнові записи.

За попередньою оцінкою вартість вилученого становить близько 20 млн грн.

Наразі кримінальне провадження розслідується за статтями 190 (Шахрайство) та 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Після проведення низки процесуальних заходів буде вирішуватись питання щодо повідомлення про підозру особам, причетним до виготовлення та збуту фальсифікованого пального.

Заходи з викриття незаконної оборудки з підакцизною продукцією відбувалися у взаємодії з Управлінням СБУ в Чернівецькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Ви щодня додаєте це у напої. Названо продукт, який викликає сильний голод
Що робити із зів'ялими квітами: чотири способи, як створити з них декор для оселі
Чим вивести плями від кави: методи, від яких не залишиться навіть сліду
Ось що станеться з організмом, якщо взагалі не їсти овочі
Ці 5 кущів яскраво цвітуть навіть в тіні: ідеальні для темного саду
Чим відрізняється червона цибуля від звичайної: лікарка розкрила, що краще обирати
Які добрива збільшать урожай картоплі вдвічі: секрети від агрономів
Кожен бачить кіз, і тільки геній знайде метелика: підступна головоломка

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
194 881
На Буковині підприємець розвинув меблевий бізнес завдяки гранту
7 935
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
6 989
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 285
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 302
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
3 973
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
3 853
Квитки на історичний матч "Буковина" - "Вікторія" вже у продажу: де придбати і яка вартість
3 434
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 026
На Буковині засудили педофіла, який зґвалтував дитину
2 731

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм