На території Чернівецької області патрульні поліцейські щодня виявляють водіїв, які керують транспортом засобом у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.
Як розпізнати, водій керує автомобілем у стані алкогольного сп’яніння чи під дією наркотиків, розповіли в управлінні патрульної поліції в області.
"На жаль, патрульні поліцейські щодня виявляють водіїв у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння або ж під дією лікарських препаратів. Щоб визначити, під дією алкогольного чи наркотичного сп’яніння перебуває водій, є перелік характерних", – пояснює речниця управління патрульної поліції в області Віта КРИВОРУЧКО.
Поліцейські можуть візуально оцінити стан водія, але для точності висновку відбувається огляд на стан сп’яніння.
"Водії, які керують автомобілями у стані наркотичного сп’яніння, мають схожі до алкогольного сп’яніння ознаки, окрім запаху із рота. Також у них звужені або розширені зіниці, які не реагують на світло. У водіїв, які сідають за кермо під наркотиками, понижена жвавість або ж, навпаки, помітна надмірна рухливість, є проблеми з мовленням, воно не зв’язне. А ще впадають у вічі почервоніння або надто бліда шкіра обличчя", – каже речниця патрульної поліції.
"Можуть поводитися агресивно"
На запитання, чи можна визначити особу, яка сіла за кермо під наркотиками, лише за її поведінкою, Віта Криворучко зауважує:
"Однозначної відповіді немає. Трапляються спокійні водії, які не виявляють активності. Вони мають спокіний стан. Але є випадки, коли, навпаки, їхня активність підвищена: різкі рухи, швидке розмовне мовлення. Під час алкогольного сп’яніння відбувається майже те саме, відмінність лише в тому, що відчувається запах спиртного, у водія може бути сплутаним чи уповільненим мовлення".
Якщо поліцейські зупинили водія та виявили у нього характерні ознаки наркотичного сп’яніння, йому пропонують поїхати до закладу охорони здоров’я та пройти огляд лікаря.
"Коли поліцейські виявляють такого водія, йому пропонують огляд на стан наркотичного сп’яніння. Якщо водій погодився на огляд, за його результатами складають лікарський висновок у трьох примірниках: один залишається у медичній установі, другий забирають патрульні, а третій – водій. Опісля поліцейські складають протокол про те, що водій керував авто у стані наркотичного сп’яніння. Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції, не звільняє від відповідальності. На водія складають протокол за 130-ою статтею", – пояснила В. Криворучко.
Якщо огляд лікаря підтвердив, що водій керував транспортним засобом під дією наркотиків, його відсторонюють від водіння. У деяких випадках можуть вилучити авто на арештмайданчик.
"Водії повинні розуміти, що, сідаючи за кермо під дією наркотиків, вони становлять загрозу як собі, так і іншим водіям і пішоходам. В області від початку року трапилося 54 аварії з потерпілими за участі водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Це невтішна цифра", – підсумовує речниця патрульної поліції.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-11-2024, 15:40
0
617