У Чернівцях вищі навчальні заклади наразі опрацьовують питання щодо перенесення початку навчального року.
Зокрема, у Чернівецькому національному університеті розглядають можливість розпочати навчальний рік у серпні, пише molbuk.ua
"Нині ректорат і вчена рада університету розглядають це питання. Формат навчання ще обговорюємо. Чи надіятися нам, що зима буде легкою? Очевидно, що ні. Тому найбільш імовірно, що студенти почнуть навчання у серпні, також буде часткове навчання у суботу, – розповів декан економічного факультету, переможець виборів ректора ЧНУ Руслан Білоскурський.
На зміну початку навчального року студенти реагують схвально.
"Якщо взимку повториться ситуація зими 2022-2023 року, то для мене як для студентки, що проживає в гуртожитку, було б набагато краще перебувати в цей час вдома. Я знаю, що багато навчальних закладів вже практикували початок навчального року з серпня, і негативних наслідків, на мою думку, не було", – ділиться студентка Катерина.
Такої ж думки й студентка Софія, яка вважає, що таке нововведення не погане, просто до нього треба звикнути".
"Блекаут – далеко не найстрашніше, що може з нами статися сьогодні, але навчатися в таких умовах і справді важко, особливо тим, для кого зимова сесія буде першою. Розумію, що в перші декілька тижнів буде досить низька присутність на парах, студенти будуть не дуже активними, – каже Софія. – Зрозуміло, що один ЧНУ, переходячи на таку форму навчання, не розв’яже питання економії електроенергії в Україні, але якщо більшість закладів запрацює за таким графіком, думаю, результат буде помітний, і таке рішення може піти на користь енергосистемі. Щодо навчання в суботу, то думаю, що його варто було б зробити дистанційним. Минулого семестру, коли ми вчилися шість днів на тиждень, було досить важко".
Нагадаємо, через складну ситуацію в енергетиці, Міністерство освіти й науки України
рекомендує вишам, а також профтехучилищам розпочати навчальний рік у серпні.
Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти:
У МОН рекомендують, якщо можливо, розпочати навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується всіх освітніх програм і здобувачів, крім студентів першого курсу. Суботи пропонують використовувати як робочі дні в теплі місяці року. З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року радять планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт, а також подовжених канікул. За потреби, навчальний процес можна продовжити до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
Для закладів професійно-технічної освіти:
Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти МОН рекомендує, якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше, ніж першого вересня для учнів другого і третього курсів. Суботи пропонує також використовувати як робочі дні в теплі місяці року, а за потреби навчання можна продовжити до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-05-2024, 11:46
0
3 945