У Чернівецькій області у деяких районах чули грім та бачили блискавку.
У соцмережах люди діляться враженнями про те, що серед зими — гроза.
"По області всю ніч гриміло. Це вперше на моїй пам'яті в лютому була гроза"."Блискавку бачила десь о десятій вечора"."Гроза із блискавкою у селі Тереблече. Оце погодні аномалії"Водночас синоптики Чернівецького гідрометеоцентру повідомили, що грози у Чернівецькій області не зафіксували.
Але погоджуються, що таке явище як гроза з громом та блискавкою для зими не характерні. Хоча нинішня тепла погода може до цього призвести. І пояснюють це змінами клімату.
Раніше синоптики розповіли, що перша декада лютого на Буковині стала
аномально теплою через перевищення середніх температур.
Учитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею №1 Пауль Пшенічка також зауважив минулої ночі грозу і пояснює, що взимку це дуже рідкісне явище.
"Зимова погода несприятлива для грози. Треба, щоби було трішки тепліше, а по-друге, у повітрі має літати якийсь дуже дрібний пилок. Як правило, це пилок від квітів. Але могло статися, що у повітрі таки була дрібна пилюка. Звідки вона взялася – невідомо. Зрідка до нас вона долітає навіть із Сахари", - розмірковує вчитель.
Також причиною могла стати значна активність Сонця і великі вкиди сонячної плазми, припускає Пауль Пшенічка. Проте наголошує, що це лише припущення, адже він не стежив за геомагнітними бурями і стверджувати не може.
На запитання, про що це може свідчити, відповів:
"Це свідчить про те, що цей рік – рік активного Сонця. І ви бачите, який він екстремальний. Таке й далі буде продовжуватися. Погода є погода. Будемо вважати, що це природне явище - добрий знак".
13-02-2024, 12:15
0
6 033