RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |



У 2024 році запровадили платіж за технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж систем газопостачання.

Його доведеться платити мешканцям усіх багатоквартирних будинків, незалежно від того, у будинку 50 квартир чи дві, йдеться у публікації "МБ".



"Чернівцігаз" п’ятого січня на своєму сайті оприлюднив орієнтовну кошторисну вартість технічного обслуговування багатоквартирних будинків на 2024 рік. І список з майже 2,5 тисячі будинків у Чернівцях, районних центрах та селах, які мають сплачувати третій платіж.

Для кого запроваджено третій платіж?


Платіж за технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж системи газопостачання сплачують мешканці багатоквартирних будинків, які мають газові мережі спільної власності й не мали до сьомого грудня 2023 року чинних договорів на технічне обслуговування.

До якого часу потрібно укласти договір?


Згідно з Постановою НКРЕКП від 7.12.2023 року, усі балансоутримувачі та співвласники багатоквартирних будинків, які не мали чинних договорів, мають подати заявку на приєднання до колективного договору в особі уповноваженого представника. Якщо співвласники багатоквартирних будинків не подали заявку, вважається, що вони автоматично приєдналися до Типового договору з оператором газорозподільчих мереж, тобто підприємством "Чернівцігаз".
Можна обирати й іншу організацію. У такому випадку впродовж 15 днів із моменту підписання угоди з іншою компанією уповноважена особа має повідомити про це "Чернівцігаз" та розірвати угоду, укладену з ним за замовчуванням.

Платитимуть лише жителі міст?


Цього року платити за технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж треба буде мешканцям таких населених пунктів: Чернівці, Новоселиця, Кельменці, Герца, Вижниця, Карапчів, Мілієве, Замостя, Черешенька, Берегомет, Вашківці, Іспас, Брусниця, Мигове, Лукавці, Глибока, Сторожинець, Валява, Витилівка, Іванківці, Киселів, Лашківка, Лужани, Малятинці, Мамаївці, Неполоківці, Оршівці, Ошихліби, Ставчани, Суховерхів, Веренчанка, Вікно, Горішні Шерівці, Горошівці, Добринівці, Дорошівці, Звенячин, Кадубівці, Кострижівка, Репужинці, Товтри, Шубранець, Юрківці, Яблунівка, Сокиряни, Білоусівка, Василівка, Гвіздівці, Коболчин, Кормань, Ломачинці, Михалкове, Олексіївка, Романківці, Селище, Сербичани, Шишківці, Сокиряни, Новодністровськ, Анадоли, Недобоївці, Колінківці, Хотин,
Вовчинець.
"Ми оприлюднили список будинків (від двох квартир і більше), в яких будуть здійснюватися роботи у 2024 році, тобто 2 400 будинків (це третина від загальної кількості). Протягом наступних двох років опублікують кошториси та графіки інших багатоповерхівок", – пояснили у "Чернівцігазі".
Також згодом на сайті розмістять графік проведення технічного обслуговування.



Скільки будуть платити за внутрішньобудинкове обслуговування газових мереж?


Вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж у селах та районних центрах становить від 500 до 5 700 гривень за рік у будинку. Оплата залежить від кількості квартир, мешканців і виконаних робіт. Також кошторисна вартість складається оператором ГРМ з урахуванням обмежень, передбачених граничними рівнями вартості виконання видів робіт і послуг, має містити перелік цих робіт і послуг, їхню кількість, ціну тощо.
Кожен мешканець за технічне обслуговування платитиме від 50 до 352 гривень з квартири за рік.
Для будинків у Чернівцях суми більші. Орієнтовні витрати на технічне обслуговування будинку складають від 1,2 до 36 тисяч гривень на рік, у середньому від 150 до 1600 гривень з квартири на рік. У списку вже є майже 1800 чернівецьких будинків
Наразі "Чернівцігаз" сформував орієнтовний кошторис технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Точні суми буде визначено після перших робіт на об’єктах. Розрахунки на оплату надаватимуть у тому місяці, в якому здійснюватимуть технічне обслуговування за визначеним графіком. Відповідно, плата за роботи буде нараховуватися раз на 3 або 5 років.

Як братимуть оплату — раз на рік чи раз на місяць?


Спосіб оплати визначено в договорі. Передбачено оплату або єдиним платежем управителем від імені усіх співвласників і їхнім коштом, або окремими рахунками від кожного мешканця. Дізнатись, який варіант у тому чи іншому будинку, можна в управителя багатоквартирного будинку, ОСББ чи житлово-будівельного кооперативу.

Які роботи будуть виконувати?


Основою технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж систем газопостачання у багатоквартирному будинку є планово-попереджувальні роботи. У Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку є перелік обов’язкових видів робіт. Ідеться про планове випробування на щільність мереж; технічне обслуговування, огляд газопроводів з перевіркою наявності вільного доступу до газопроводів і газового обладнання, стану пофарбування і кріплень газопроводу; перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання.

Які роботи не будуть виконувати?


До переліку робіт з технічного обслуговування у багатоквартирному будинку не входять роботи з поточного та капітального ремонту, реконструкції, технічного переоснащення внутрішньобудинкових мереж у багатоквартирному будинку; ремонт, заміна чи встановлення будь-якого обладнання, що споживають природний газ і встановлені безпосередньо у приміщенні споживача; обслуговування лічильників газу, зокрема і його повірка; роботи з ліквідації аварійних ситуацій.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-01-2024, 21:13
Коментарів 0 Переглядів 7 390

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.