Студенти й викладачі ЧНУ організовують благодійні концерти, фестивалі, а зібрані кошти передають на підтримку армії.
За останні два місяці студентам та викладачам вдалося закрити чотири збори для бригад, у яких служать воїни з Буковини, пише molbuk.ua
"У перший тиждень листопада ми відкрили збір на дрон для колишнього артиста обласної філармонії Віталія Філіпова та для хлопців із сьомого прикордонного загону. Дрон коштував сто тисяч гривень. За понад місяць нам вдалося зібрати цю суму. 60 тисяч гривень – під час заходів, фестивалів, решта суми – перекази від близьких та друзів", – розповідає Дмитро Павлюк, керівник центру культури та дозвілля ЧНУ.
Перший збір – купівля дрона DJI MAVIC 3 Fly More Combo для Віталія Філіпова і його сьомого прикордонного загону
З колядою обійшли владні структури, кав’ярні, торгові центри
Другий збір організували для Василя Федоряка, військового 67-ї окремої механізованої бригади. Його бригада також потребувала дрона. Завдяки різдвяній коляді студентам та викладачам вдалося закрити збір за два дні.
"Вже два роки під час різдвяно-новорічних свят організовуємо благодійну коляду. Всі кошти спрямовуємо на запити військових. Цього року впродовж двох днів наколядували 97 тисяч гривень. 21-22 грудня наша молодь ішла з колядою містом, відвідувала владні структури, кав’ярні, торгові центри. Дрон вартував 119 тисяч гривень. Усі наколядовані гроші ми передали на дрон, а решту додали друзі з-за кордону, студенти, рідні", – розповідає керівник центру.
Коляда
Другий збір – купівля дрона DJI Mavic 3 PRO (DJI RC) для Василя Федоряка
Усі збори колектив ЧНУ зазвичай відкриває для викладачів, студентів, які нині служать у Збройних силах України.
"Завдяки коляді за один день, 29 грудня, нам вдалося зібрати 64 тисячі гривень. Ці гроші передали бригаді, у якій служив батько нашої колишньої студентки. Її тато загинув улітку минулого року під час виконання бойового завдання. Ми вирішили допомогти його побратимам, – каже Дмитро Павлюк. – Студенти не байдужі. Навіть попри зимову сесію й канікули молодь долучається до благодійності. Кожен хоче бути корисним".
Третій збір – дрон-бомбер для 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, у якій служив батько колишньої студентки ЧНУ
Останній збір, який днями закрили в університеті, був на ремонт трьох автівок для 68-ї окремої єгерської бригади. Потрібно було зібрати 50 тисяч гривень.
"Ми зібрали 25 тисяч гривень завдяки випускникам-магістрам, які робили благодійні внески під час вручень. Решту суми військові закрили самі. Останнім часом беремося за масштабні збори. Потрібні грілки, окопні свічки, теплі речі, а також дрони, тепловізори, автівки", – розповідає Дмитро.
"Потрібен підсилювач для бригади ТРО"
Дмитро Павлюк зізнається, що збори стало закривати важче.
"Якщо відкрили збір на дрон, який умовно вартує 100 тисяч, то за місяць можна ці кошти зібрати завдяки заходам, які ми організовуємо. Якщо ж говорити про благодійні внески через соцмережі, то їх стало менше. Та ми вдячні людям, які щомісяця на постійно роблять внески на наш рахунок на потреби військових, – каже Д. Павлюк. – Війна триває, і хлопцям потрібна наша підтримка. Війна не закінчиться цього року. Інші потреби можуть зачекати, а грошові внески потрібні зараз".
Студенти відкрили ще один збір на антенний підсилювач сигналу для дронів, який коштує 96 тисяч гривень. Його потребує 107-а окрема бригада територіальної оборони, в якій служать буковинці. Зараз хлопці виконують бойові завдання на сході.
Збір триватиме до 31 січня.
Кошти можна переказати на картку Монобанку:
5375 4112 1493 0211Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-01-2024, 09:17
0
2 089