У межах програми "Дитина не сама" 41 буковинець пройшов всі етапи відбору та спеціальне навчання, щоб бути готовим прийняти у свою сім’ю дітей, які під час війни з різних причин залишилися без піклування дорослих.
Про це повідомляє на фейсбук-сторінці уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук, яка й ініціювала загальнонаціональну програму "Дитина не сама", пише molbuk.ua
Понад тисячу українців пройшли спеціальне навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину, яка з різних причин під час війни залишилась без піклування дорослих. Це родини, які пройшли усі етапи відбору в рамках програми “Дитина не сама”, та успішно завершили підготовку.
Загальнонаціональна програма “Дитина не сама” створена і запущена Офісом Генерального прокурора, спільно з UNICEF Ukraine Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством соціальної політики України.
"Така велика кількість бажаючих прихистити дитину дійсно вражає. Вона ж дає надію на те, що ми зможемо подолати сирітство в Україні. Зрозуміло, що частина з цих заявок може бути результатом швидкоплинного пориву, але це важливий крок до суспільного розуміння, що дитина має зростати у сім'ї, а не в інституції. Я хочу подякувати тим, хто виявив бажання прийняти дитину, і тих, кому ще не зателефонували – попросити про терпіння. Я прошу вас дочекатися, зберегти бажання і готовність прийняти в свою родину дитину до кінця війни. Настане мир і ми разом допоможемо кожній дитині реалізувати своє право на родину", - пише Дар'я.
За кожною дитиною, яку тимчасово влаштували у родину, буде закріплено соціального працівника. Його задача - переконатися, що дотримуються найкращі інтереси дитини, а також надавати необхідну підтримку та консультації родині.
Програма “Дитина не сама” триває: нові сесії для навчання відібраних сімей заплановані на початок липня. Під час онлайн-навчання психологи, педагоги, методисти та фахівці з соціальної роботи розповідають як сім’ї підготуватись до прийому дитини, діляться інструментами адаптації, особливостями догляду та виховання тимчасово влаштованих дітей.
У межах програми "Дитина не сама" партнери також запустили сайт , присвячений захисту прав дітей під час війни. Тут можна дізнатись, як допомогти дитині, яка втратила батьків, потребує прихистку або зазнала психологічних травм. Сайт "Дитина не сама" пояснює, як сьогодні влаштована процедура усиновлення та надання тимчасового прихистку, знайомить з нормативно-правовою базою у сфері захисту прав дітей, а також надає поради журналістам про висвітлення цієї теми в медіа.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
7-07-2022, 19:02
0
834