Однорічна дівчинка цього року потрапила до дитячої лікарні Чернівців, бо проковтнула цілий магнітний ланцюжок.
Єдине, що врятувало дитину, – те, що батьки вчасно помітили це і одразу звернулися до лікарні, йдеться у публікації "МБ".
Дитина ковтнула майже одночасно всі магніти, і вони зчепилися один з одним та утворили магнітний ланцюжок у шлунку. Лікарям довелося витягувати цей ланцюжок.
Завідувач хірургічного відділення Чернівецької дитячої лікарні Микола Хома розповідає, що такі випадки мають уже впродовж кількох років.
Неодноразово у засобах масової інформації лікарі закликати батьків бути обережними з такими іграшками, але, на жаль, таких випадків не меншає.
"Ми щомісяця маємо випадки, коли доводиться рятувати дитину, бо вона проковтнула якусь іграшку. Небезпечні маленькі іграшки, які діляться на дрібні частинки, їх категорично не можна давати дітям до семи років. Маленькі діти мають особливість тягнути все до рота. Відтак дуже сторонні тіла потрапляють у дихальні шляхи, кишково-шлунковий тракт, стравохід, вухо, ніс. Популярна зараз іграшка – магнітний конструктор, який складається в ланцюжок із кульок – дуже небезпечна. У нас було кілька випадків, коли діти потрапляли до лікарні саме через неї. Через ці магнітні кульки доводилося оперувати маленьких пацієнтів, і це були складні операції", – наголошує Микола Хома.
Коли діти ковтають кілька магнітних кульок, вони потрапляють у кишківник. Петлі кишківника притягуються одна до одної і притискають стінку кишківника, утворюється перфорація. Це смертельно небезпечна ситуація.
"Траплялося, що в екстреному порядку мусили оперувати, бо у дитини розвивався перитоніт. Хотів би вкотре наголосити, що магнітні кульки дуже небезпечні. Найчастіше через такі іграшки до нас потрапляють діти від двох до семи років", - сказав лікар.
За словами лікаря, ще одна проблема, з якою до лікарні потрапляють діти, – це круглі малі батарейки, які теж легко проковтнути.
"В організмі відбувається фізико-хімічна реакція, може утворитися опік стінок кишківника, стравоходу. Часто батьки не помічають, що дитина щось проковтнула. А сторонній предмет в організмі вже виявляють на рентгенівського знімку, після того, як її стан погіршився.
Особливо небезпечно, коли стороннє тіло зупиняється у стравоході. Тоді у дитини порушується ковтання, тече слина – батьків повинні насторожити такі симптоми", – пояснює Микола Хома.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-12-2021, 12:17
0
3 928