RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » 28 вересня - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Яке свято 28 вересня
Цього дня світ відзначає День свободи від голоду, Міжнародний день права знати, Всесвітній день боротьби проти сказу, День народження ломбарду, Міжнародний день загального доступу до інформації, Міжнародний день безпечних абортів.



У США - День пивопиття, День дурних питань, Свято саке, День добросусідства, День кремового пирога з полуницею, в Китаї - День Конфуція, у Чехії - День державності (День святого Вацлава), в Тайвані - День вчителя, у Казахстані - День працівників атомної галузі, у Гвінеї - День референдуму, в Литві - День пам'яті жертв Тускуленай.

Пам'ятні дати 28 вересня, річниці та події
У 1618 році в Брюсселі був відкритий перший у світі ломбард. Причому в тому вигляді, в якому існує й працює по сьогоднішній день. Він був відкритий під маркою будинок Ломбарді, який незабаром став власником мережі позикових установ по всій Європі, а його клієнтами були навіть королівські сімейства. Слід зазначити, що ломбард є одним із найстаріших фінансових інститутів в історії людства. Перші письмові згадки про нього можна знайти в грецьких і римських джерелах. Є свідчення, що в Китаї установи, що працюють за цим фінансовим принципом, існували ще більше 3000 років тому.

В Європі кредити під заставу майна вперше з'явилися у середні століття. Родоначальниками в цьому напрямі є Англія і Бельгія, де вихідцями з італійської провінції Ломбардії був заснований будинок Ломбарді, звідси й походить слово "ломбард". Через труднощі в економіці та проблеми банківської системи ця фінансова практика набула широкого поширення в світі.

У 1793 році в Канаді було оголошено, що всі діти рабів, що народилися після цієї дати, стануть вільними після досягнення ними віку 25 років.

У 1958 році у Франції відбувся референдум, на якому була прийнята Конституція П'ятої Республіки.

У 1994 році вантажопасажирський пором "Естонія" затонув у Балтійському морі, загинули 852 людини, врятувалися 137. Це сталося вночі під час шторму поблизу фінського острова Уте. Пором здійснював рейс між Таллінном і Стокгольмом. Пором, побудований у 1980 році в Німеччині, був розрахований на 2 тисячі пасажирів і 460 легкових машин. Суднова команда в фатальному рейсі складалася повністю з естонців, а пасажирами здебільшого були літні шведи. Міжнародна комісія з розслідування обставин загибелі "Естонії" дійшла висновку, що причиною катастрофи стали конструктивні недоліки носового люка, занадто велика швидкість судна та сильний шторм. У 1995 році Швеція, Фінляндія та Естонія підписали угоду про оголошення корпусу порома "Естонія" братською могилою без права обстеження і ведення там будь-яких робіт. До угоди також приєдналися Данія, Великобританія, Росія і Латвія. Існує й інша версія загибелі порома. У 1999 році комісія експертів, яка працювала на замовлення німецької верфі "Майєр-верф", де була побудована "Естонія", зробила висновок про те, що причиною катастрофи стало застосування вибухових пристроїв. Як заявив голова групи експертів В.Хюммель, пором був підірваний російськими спецслужбами, щоб запобігти контрабандному вивезенню на захід якоїсь надсекретної зброї, вкраденої під час виведення російських військ із військових баз в Естонії.

У 2003 році стався збій енергомережі в Італії. Блекаут занурив у темінь на 12 годин усю територію країни, за винятком островів Сардинія і Ельба, а також частину Швейцарії в районі Женеви - на 3 години. Ця подія торкнулася 56 мільйонів людей. У Римі стан справ погіршився тим, що саме в цей час міською владою проводилася так звана "біла ніч", що передбачала роботу магазинів, музеїв, театрів, ресторанів та кафе до ранку. Тому в момент відключення електрики поза будинками перебували тисячі жителів столиці. Сотні людей опинилися заблоковані в перегонах метрополітену. Багато людей застрягли в ліфтах. У результаті відключення електроенергії загинуло четверо людей - один чоловік і три жінки. Чоловіка збила машина на неосвітленому перехресті, одна жінка отримала численні опіки, коли на неї впав свічник, ще дві літні італійки впали зі сходів.

У 2009 році індійським космічним апаратом Chandrayaan-1 на Місяці була виявлена вода.

Яке сьогодні церковне свято



Православна церква 28 вересня вшановує пам'ять святого великомученика Микити Готського. У народі свято назвали "Микита Гусятник". Якщо почати займатися новою справою 28 вересня – вона буде успішною.

Що сьогодні не можна робити
У цей день краще не підходити до водойм, за повір'ям - може потягти водяний. А з дому краще нічого цінного не виносити, домовик може розсердитися.

Прикмети на 28 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- дощить - весна буде пізньою й сирою;

- багато мурашників - зима буде холодною.

28 вересня іменини
Іменини у Акакія, Максима, Микити, Степана, Федота, Йосипа, Марка, Дмитра, Андрія, Людмили, Івана, Марії, Петра, Миколи, Семена та Якова.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-09-2021, 08:30
Коментарів 0 Переглядів 1 169

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.