Яке свято 2 вересняЦього дня світ відзначає День закінчення Другої світової війни.
В Україні - День нотаріату, в США - День коригування календаря, День Перемоги над Японією, День чорничного ескімо на паличці, в Італії - Венеціанський кінофестиваль, в Іспанії - День Сеути, в Індії - свято "Онам", у В'єтнамі - День Незалежності, у Тибеті - День демократії, в Кітіє, Сінгапурі - свято голодних духів.
Пам'ятні дати 2 вересня, річниці та подіїЦього дня у 1794 році почалося будівництво Одеси.
У 1889 році був відкритий морський порт у Маріуполі.
У 1922 році на заводах Генрі Форда з'явилося попередження - будь-кого, від кого буде нести запахом пива, вина або міцніших напоїв, чекає негайне звільнення з роботи.
У 1939 році, наступного дня після початку Другої світової війни, нобелівський лауреат Альберт Ейнштейн на прохання групи європейських емігрантів-фізиків, серед яких були і Лео Сциллард, і Едвард Теллер, підписав листа на ім'я президента США Франкліна Рузвельта, в якому містилася пропозиція почати роботи зі створення ядерної зброї. У посланні фізиків містилася інформація про те, що на базі спеціальної переробки урану можна отримати нове джерело енергії, яке могло бути використаним для створення виключно потужних бомб нового типу. Автори листа, стривожені наявністю аналогічних проектів, що розроблялися в нацистській Німеччині, яка щойно розв'язала війну, закликали американський уряд використовувати весь науковий і військово-промисловий потенціал США, щоб випередити гітлерівців у створенні нової зброї колосальної руйнівної сили. Лист потрапив до Рузвельта 11 жовтня 1939 року. Відповіддю стала його відома фраза: "Це вимагає дій!". У результаті був створений "урановий комітет" і виділено 6000 доларів на перші експерименти. Практична реалізація проекту, що отримав кодову назву "Манхеттенський", почалася 6 грудня 1941 року, за день до нападу німецького союзника Японії на Перл-Харбор і вступу США у Другу світову війну.
2 вересня 1945 року Актом капітуляції Японії, який був підписаний на борту американського лінкора "Міссурі", закінчилася Друга світова війна. Вона почалася 1 вересня 1939 року нападом нацистської Німеччини на Польщу. Війна охопила території 40 держав трьох континентів: Європи, Азії, Африки, а також всі чотири океани - Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий. Загальна чисельність людських ресурсів, втягнутих у війну, перевищила 1,7 млрд осіб.
У 1958 році вперше вийшло в ефір телебачення Китаю.
2 вересня 1969 року - один із "днів народження Інтернету". У лабораторії Каліфорнійського університету відбулася перша успішна передача даних між сусідніми комп'ютерами.
У 1996 році цього дня в Україні була введена в обіг нова нацвалюта - гривня. Тоді офіційний курс гривні до долара становив 1,76 грн за долар.
Яке сьогодні церковне святоПравославна церква 2 вересня вшановує пам'ять біблійного пророка Самуїла, або Шмуеля (тобто "почутого богом"). Також це народна дата святкування Самійлового дня. Цей день вважався святом батьків і чоловіків. З самого ранку дочки і дружини доглядали за ними, дарували подарунки, накривали святковий стіл. Слов'яни просили у пророка Самуїла гарної погоди для осінніх робіт.
Що сьогодні не можна робити
Не заводьте нових знайомств - у майбутньому ці люди можуть сильно нашкодити. Не можна стригти волосся та нігті.
Прикмети на 2 вересня З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
- журавлі високо і не поспішаючи летять - осінь буде теплою;
- багато горобини виросло - восени буде багато дощів.
2 вересня іменини Іменини у Самуїла, Севіра, Максима, Івана, Олександра, Володимира, Тимофія, Миколи, Віктора, Степана, Федора і Лева.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-09-2021, 09:00
0
1 268