Якщо у працівників прикордонної служби виникають підозри щодо справжності медичного сертифікату, вони можуть зателефонувати до лабораторного центру, в якому, згідно з документом, проводили тест, і уточнити, чи справді видавався такий номер довідки. Або звертаються до поліції.
Про це у коментарі molbuk.ua розповів прессекретар Чернівецького прикордонного загону Сергій Бровко.
"Якщо ми виявляємо хоча би часткові ознаки підробки, повідомляємо представників поліції. Таких людей передаємо до поліції, а вони вже там розбираються", – зазначає Сергій Бровко.
Перевірка довідок – це доволі копітка робота, та все ж підробку видно.
"Це складно, бо дуже багато цих лабораторних центрів. У них немає єдиної бази та єдиних бланків. Кожен центр має свій бланк, зразків яких у працівників прикордонної служби може й не бути. Але ми можемо подивитися на документ через збільшувальні прилади на наявність, скажімо, розмитостей. Є багато факторів, які можна виявити і які дають підстави вважати, що вам підсунули "липу", – переконаний С. Бровко.
Як відомо, на Буковині та по всій Україні фіксують чимало спроб перетнути кордон із підробленим результатом ПЛР-тесту. І чим ближче до сезону відпусток, тим цих спроб більше.
Зокрема, як раніше повідомлялося, на початку квітня правоохоронці накрили злочинну
схему, яку розробив 67-річний буковинець, що займався пасажирськими перевезеннями до країн ЄС.
З липовим ПЛР-тестом попався наприкінці квітня і
53-річний буковинець. Чоловік під час перетину пункту пропуску "Порубне" пред’явив підроблену довідку про негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус. Але прикордонників обманути виявилося не так-то й легко. Вони запідозрили щось і зв’язалися з лабораторним центром. З’ясувалося, що в центрі не досліджували біологічний матеріал цього чоловіка. Тож ця довідка – підробка. А замість поїздки за кордон чоловік отримав кримінальне провадження.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-05-2021, 16:27
0
2 968