RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Дев’ятирічний хлопчик з Чернівців робить сувеніри із полімерної глини

Поки однолітки ще грають в ігри, дев’ятирічний Станіслав Гайдей із Чернівців вже заробляє свої перші гроші на улюбленій справі.

Про це йдеться у публікації "МБ".



Хлопчик виготовляє оригінальні сувеніри із полімерної глини та декорує посуд.

Мати Станіслава, Надія Гайдей розповідає, що виготовляти вироби син почав під час карантину минулого року.

Батьки хлопчика помітили у нього талант до ліплення фігурок з пластиліну, тож допомогли розвинути навички і перетворити хобі на джерело першого доходу.

"На зароблене мріє купити квадроцикл"

– Десь рік тому, коли був карантин, ми всі сиділи вдома. Станіслав не мав чим зайнятися, а ми з чоловіком намагаємося обмежувати користування гаджетами. Він весь час щось ліпив з пластиліну. Дивлюся один пакунок вже використав, просить купити ще. Син дуже любить грати у гру на телефоні, яка і

спонукала його до такого заняття. За допомогою відео в інтернеті почав ліпити з пластиліну фігурки героїв. Вони були настільки деталізовані, що ми здивувалися з чоловіком, як дитина у вісім років таке може. Коли фігурки у теплі почали підтоплюватися, він заповнив ними холодильник, – розповідає пані Надія.

Мама Станіслава почала шукати в інтернеті аналоги пластиліну, які б трималися довше. Спочатку купили повітряний пластилін, але він теж не підійшов, бо швидко висихав. Згодом знайшла інформацію про полімерну глину, яка запікається. Придбали лише кілька кольорів, щоб спробувати її, адже така глина не з дешевих.

– На своїй чашці він зліпив бичка. Я виставляла його роботи на своїй сторінці у соціальних мережах. Тоді всі мої знайомі та друзі почали писати, який він молодець. Деякі писали, що навіть хочуть собі такі чашечки придбати. Згодом ми створили для нього сторінку в інстаграмі "Умілі пальчики", і там

розміщували його вироби. З часом почали надходити перші замовлення. Синочок сказав, що мріє про квадроцикла, тож частину грошей ми вкладаємо в матеріали, іншу відкладаємо на покупку, – каже мама.

"Створили для нього цілу майстерню"

Спочатку ліпили вироби лише з кількох кольорів. За інструменти слугували підручні речі. Замість качалки був балончик від дезодоранту. Для формочок використовували кришечки.

Пізніше батьки створили для Станіслава справжню майстерню – близько п’ятдесяти різновидів матеріалу, велика гама кольорів та ефектів, спеціальні інструменти на палички.

– Коли приходять замовлення ми завжди радимося. Я питаю, чи він зможе зліпити таку фігурку. Переважно син прикрашає чашечки, але буває ліпить і брелоки, брошки, магнітики та цукорниці. Інколи в нього самого з’являється натхнення щось собі зліпити, приходить і каже: "Мамо, я хочу зліпити от цього

героя". За кілька годин його робить. Буває, що приходять конкретні замовлення. Наприклад, якщо треба якісь квіти чи дівчинку зліпити, він радиться зі

мною, яка вона має бути, який одяг і кольори. Якщо якогось героя з мультфільмів, каже, що все зробить сам. Інколи виснажується, хоче піти пограти. Та, розуміючи відповідальність, що якась дитина залишиться без подарунка, він встає і робить, – зазначає жінка.

На створення однієї чашки йде від двох до шести годин. Інколи робота триває навіть два дні.

"Люблю ліпити героїв із ігор і мультиків"

Виготовлення однієї такої чашки потребує чималого терпіння, адже складається з багатьох дрібних деталей. Коли фігурка готова, мама хлопчика запікає її в духовці.
Спеціальним клеєм фігурку кріплять на чашку та лакують виріб.

– Такі чашки можна використовувати як звичайний посуд. Лише не можна класти в мікрохвильову піч та посудомийну машину. Ми друкуємо маленьку інструкцію і додаємо до чашок у подарунок. Щоб людина не боялася, не поставила десь в сервант, а користувалася і раділа подарунку. Ціна залежить від самої чашки, чи керамічна чи фарфорова, від складності роботи та використаних матеріалів. Ціни коливаються від 300 до 450 гривень.

Станіслав вже зробив близько півсотні сувенірів.

Хлопчик каже, що дуже любить це заняття:

– Мені дуже подобається ліпити вироби. Найбільше люблю ліпити героїв із ігор та мультиків. Це дуже цікаво. У мене є улюблені вироби: герой M&M’s, робот із гри та персонаж із "Зоряних війн". Хочу і далі цим займатися.

Дев’ятирічний хлопчик з Чернівців робить сувеніри із полімерної глини

Дев’ятирічний хлопчик з Чернівців робить сувеніри із полімерної глини

Дев’ятирічний хлопчик з Чернівців робить сувеніри із полімерної глини


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
4-04-2021, 11:40
Коментарів 0 Переглядів 5 447

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.