RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У лікарні в Чернівцях будуть робити пересадку органів: коли почнуться операції


Лікарі Чернівецької обласної лікарні проводитимуть операції з трансплантології. Лікарі вже пройшли необхідне навчання.

Про це molbuk.ua розповів головний позаштатний експерт із трансплантології департаменту охорони здоров’я ОДА, хірург Сергій Бродовський.

У Чернівецькій області понад 20 хворих очікують на пересадку нирок. Сто людей лікуються методом гемодіалізу, бо їхні нирки вже не працюють належно.

"Є такий термін зараз в українській трансплантології "феномен Ковеля". Коли у грудні 2019 року у районній лікарні Ковеля провели операцію з трансплантації серця. Для медиків це була серйозна новина. Я сприйняв це як сигнал, що такі операції можна робити і на базі Чернівецької обласної лікарні", – розповідає головний позаштатний експерт із трансплантології департаменту охорони здоров’я ОДА, хірург Сергій Бродовський.

Після тривалого навчання та проведених операцій лікарі запевняють, що готові активніше впроваджувати трансплантологію в Чернівецькій обласній лікарні. 

У лікарні в Чернівцях будуть робити пересадку органів: коли почнуться операції


"Вважаю, що в Чернівцях є хороші умови для таких операцій. У вересні начальник департаменту охорони здоров’я  Олег Чорний провів нараду, щоби запровадити операції з трансплантації органів в області. І ми стартували. У вересні ж лікарів скерували на спеціалізацію з трансплантології, яка тривала до лютого. Троє лікарів пройшли спеціалізацію з трансплантології. Ще четверо стали трансплант-координаторами. Це ті фахівці, які будуть спілкуватися з родичами донора, щоби отримати згоду на пересадку органів", – каже хірург Сергій Бродовський.  

У грудні 2020 року обласна лікарня ввійшла до пілотного проєкту з трансплантації. Отримали ліцензію на проведення операцій із трансплантації.

Лікарі сподіваються, що такі операції в Чернівецькій обласній лікарні почнуть робити вже незабаром. Йдеться не лише про родинних донорів, але й отримання органів від посмертних донорів. 

"Родинна трансплантація досить поширена в Україні. Та наразі у законодавство вносять зміни, які дозволяють трансплантологам ширше використовувати посмертну трансплантацію. Саме проблеми на законодавчому рівні стримували розвиток цієї сфери. Зараз відбуваються зміни, які дозволяють рятувати життя сотням людей", – пояснює Сергій Бродовський.

У 2020 році провели вже 255 операцій із пересадки органів.

"В Україні є понад 5000 пацієнтів, які потребують трансплантації. Держава взяла на себе витрати на операції з трансплантології. Лікарня, яка це робить, отримує бюджетне фінансування, а для пацієнтів операції безкоштовні. Усі пацієнти, які стоять у черзі на пересадку органів, підготовлені. Підписують згоду. Їхня сумка з речами завжди складена, тож вони готові до того, що їм можуть зателефонувати будь-якої миті та сказати, що з’явився шанс. Головне для них – дочекатися черги", – каже Сергій Бродовський.

Незабаром в Україні обіцяють запровадити у системі "Дія" можливість зазначати про свою згоду стати донором. І лікарі сподіваються, що дедалі більше людей будуть підходити до цього усвідомлено й давати згоду. 

А поки що це доводиться робити родичам людини, яка раптово померла.

"Це непросто – родичу прийняти рішення, щоби органи були пересаджені. Я особисто чекаю, коли запрацює система "Дія", де можна буде вказати, що я погоджуюся стати донором. Я для себе це чітко визначив", - каже лікар. 

У Чернівецькій обласній лікарні запевняють, що готові у будь-який момент провести операцію з трансплантології, якщо буде потенційний донор. 

"Координатор після згоди родичів вводить дані в Єдину державну систему трансплантації, з якої вибирають реципієнтів за показами. Все це має здійснюватися в межах кількох годин. Залучаються до таких операцій виїзні бригади з Києва чи Львова, які беруть із собою необхідні технічні засоби. Ми готові робити операції, залучати до цього фахівців і рятувати життя тих, хто чекає на цей шанс", - переконує Сергій Бродовський.
30-03-2021, 13:01
Коментарів 0 Переглядів 4 682



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.