Куди вигідно вкладати гроші: пояснення чернівецьких експертів

Новини Чернівців / новини
1 873
0
Куди вигідно вкладати гроші: пояснення чернівецьких експертів

Кожен, кому таки вдалося в ці нелегкі часи накопичити певну суму, частенько задається питанням: "Куди ж ці гроші вкласти?".

У що зараз вигідно вкладати гроші, які існують ризики, а які переваги кожного з варіантів інвестування, розповіли експерти з фінансів Богдан Сторощук та Ярослав Кирпушко, йдеться в публікації "МБ".



Нерухомість

Я. Кирпушко: Як і з будь-яким видом інвестицій, тут є свої ризики. Купити – одна справа, а от із продажем можуть виникнути труднощі. Дуже популярна інвестиція – побудувати нерухомість чи вкласти в неї гроші, а потім здавати в оренду. Ціна оренди не дуже динамічна, вона тримається. Ризики в тому, що вам може не пощастити з орендарем. Ви не знатимете, наскільки він добросовісний і чесний платник. Якщо продавати, то ринок менш чутливий, але все одно бувають важкі періоди. Серед яскравих прикладів – випадок, коли навколо Чернівців побудували особняки по 200-300 тисяч доларів, а потім їх ледве продали по 100 тисяч доларів.

Б. Сторощук: Нерухомість зараз вигідно купувати. Адже вона в найближчі 2-3 роки буде рости в ціні. В усіх міжнародних оглядах українська економіка і гривня подаються як суттєво недооцінені. Але за найбільш стриманими і поміркованими прогнозами на нас у цьому і в наступному очікують непогані темпи зростання. Тобто, швидше за все, будуть рости доходи, і ростиме в ціні нерухомість. Продавати нерухомість вигідно на піку підйому, а ми від цього далекі. Я б радив купити і здавати в оренду, з розрахунком продажу через 3-4 роки.

Депозит

Я. Кирпушко: Якщо ці депозити розраховані надовго, а валюта іноземна чи українська, то ризики – в нашому уряді. Він веде певну фінансову політику, і раз на кілька років ця політика провалюється. Зростають курси іноземної валюти, гривня знецінюється, зникають фінансові установи. Тримати гроші в українській фінансовій системі завжди ризиковано, адже вона нестабільна. Щодо ліквідності, то вона прописується в договорі. Припустимо, ви внесли кошти на певний період з нарахуванням відсотків і повернення суми депозиту в кінці терміну. Якщо вам потрібно буде негайно забрати, ви не зможете, або ж втратите відсотки.

Б. Сторощук: Це не найбільш прибутковий варіант вкладення. Якщо вже вкладати, то краще в гривні, тут більший відсоток, і вона зараз стабільна.

Валюта


Б. Сторощук: Якщо ви хочете вкладати гроші у валюту, то хіба на дуже тривалий період, на кілька років. Адже в цьому році, і цілком можливо і в наступному гривня буде достатньо стабільна. Вона не показує тенденції до падіння.

Я. Кирпушко: Вкладаючи в будь-що, а особливо у валюту, потрібно зважати на інфляцію, яка, як колорадський жук, під’їдає валюти. Якщо вкладати в банк і отримати 3% річних, а інфляція – 6-7%. То що тут вигідно? Ви вклали гроші рік тому чи два, а отримуйте збитки.

Цінні папери

Я. Кирпушко: Це не дуже розвинена в Україні форма інвестицій, і не дуже знайома для фізичних осіб.

Б. Сторощук: У них досить резонно вкладати. Але потрібно вміти орієнтуватися в фондовому ринку, розуміти, які тенденції розвитку окремих бізнесів. Однозначно, буде найближчим часом рости в ціні бізнес, пов’язаний з ІТ. Думаю, що непогані перспективи очікують на енергетику і металургію.

Державні облігації

Б. Сторощук: Облігації внутрішньої державної позики – найбільш безпечний вид вкладання грошей, і тут є непоганий відсоток. Якщо брати за комбінацією дохід/ризик, це, мабуть, один із найкращих варіантів вкладення.

Я. Кирпушко: Серед цінних паперів, доступних людям, – державні. У них дохідність приблизно така ж, як і в депозитах, можливо, трохи більша. Останні 2-3 роки вона дещо вища за інфляцію. Вони доступні, в Чернівцях навіть є компанія, яка їх продає. Але, звичайно, ризики існують скрізь і завжди, а інвестор – це той, хто не боїться.

Як вибрати правильний вид інвестування:

Б. Сторощук: Найбільш надійно – купувати облігації, найбільш вигідно, хоча й ризиковано – вкладати у власний бізнес і корпоративні цінні папери. Завжди краще максимально диверсифікувати ризики. Тобто вкладати в різні активи і з різним терміном.
Я. Кирпушко: Вигідність суперечить ризикам. Чим вигідніше, тим більше ризику. Кожен обирає сам. Важливо відслідковувати всі ці позиції щодня, розуміти, як працює фінансовий ринок. І тоді в людини складається повне розуміння всіх цим процесів.

Детальніше читайте у свіжому номері газети "Молодий буковинець"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм