RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Куди вигідно вкладати гроші: пояснення чернівецьких експертів

Куди вигідно вкладати гроші: пояснення чернівецьких експертів

Кожен, кому таки вдалося в ці нелегкі часи накопичити певну суму, частенько задається питанням: "Куди ж ці гроші вкласти?".

У що зараз вигідно вкладати гроші, які існують ризики, а які переваги кожного з варіантів інвестування, розповіли експерти з фінансів Богдан Сторощук та Ярослав Кирпушко, йдеться в публікації "МБ".



Нерухомість

Я. Кирпушко: Як і з будь-яким видом інвестицій, тут є свої ризики. Купити – одна справа, а от із продажем можуть виникнути труднощі. Дуже популярна інвестиція – побудувати нерухомість чи вкласти в неї гроші, а потім здавати в оренду. Ціна оренди не дуже динамічна, вона тримається. Ризики в тому, що вам може не пощастити з орендарем. Ви не знатимете, наскільки він добросовісний і чесний платник. Якщо продавати, то ринок менш чутливий, але все одно бувають важкі періоди. Серед яскравих прикладів – випадок, коли навколо Чернівців побудували особняки по 200-300 тисяч доларів, а потім їх ледве продали по 100 тисяч доларів.

Б. Сторощук: Нерухомість зараз вигідно купувати. Адже вона в найближчі 2-3 роки буде рости в ціні. В усіх міжнародних оглядах українська економіка і гривня подаються як суттєво недооцінені. Але за найбільш стриманими і поміркованими прогнозами на нас у цьому і в наступному очікують непогані темпи зростання. Тобто, швидше за все, будуть рости доходи, і ростиме в ціні нерухомість. Продавати нерухомість вигідно на піку підйому, а ми від цього далекі. Я б радив купити і здавати в оренду, з розрахунком продажу через 3-4 роки.

Депозит

Я. Кирпушко: Якщо ці депозити розраховані надовго, а валюта іноземна чи українська, то ризики – в нашому уряді. Він веде певну фінансову політику, і раз на кілька років ця політика провалюється. Зростають курси іноземної валюти, гривня знецінюється, зникають фінансові установи. Тримати гроші в українській фінансовій системі завжди ризиковано, адже вона нестабільна. Щодо ліквідності, то вона прописується в договорі. Припустимо, ви внесли кошти на певний період з нарахуванням відсотків і повернення суми депозиту в кінці терміну. Якщо вам потрібно буде негайно забрати, ви не зможете, або ж втратите відсотки.

Б. Сторощук: Це не найбільш прибутковий варіант вкладення. Якщо вже вкладати, то краще в гривні, тут більший відсоток, і вона зараз стабільна.

Валюта


Б. Сторощук: Якщо ви хочете вкладати гроші у валюту, то хіба на дуже тривалий період, на кілька років. Адже в цьому році, і цілком можливо і в наступному гривня буде достатньо стабільна. Вона не показує тенденції до падіння.

Я. Кирпушко: Вкладаючи в будь-що, а особливо у валюту, потрібно зважати на інфляцію, яка, як колорадський жук, під’їдає валюти. Якщо вкладати в банк і отримати 3% річних, а інфляція – 6-7%. То що тут вигідно? Ви вклали гроші рік тому чи два, а отримуйте збитки.

Цінні папери

Я. Кирпушко: Це не дуже розвинена в Україні форма інвестицій, і не дуже знайома для фізичних осіб.

Б. Сторощук: У них досить резонно вкладати. Але потрібно вміти орієнтуватися в фондовому ринку, розуміти, які тенденції розвитку окремих бізнесів. Однозначно, буде найближчим часом рости в ціні бізнес, пов’язаний з ІТ. Думаю, що непогані перспективи очікують на енергетику і металургію.

Державні облігації

Б. Сторощук: Облігації внутрішньої державної позики – найбільш безпечний вид вкладання грошей, і тут є непоганий відсоток. Якщо брати за комбінацією дохід/ризик, це, мабуть, один із найкращих варіантів вкладення.

Я. Кирпушко: Серед цінних паперів, доступних людям, – державні. У них дохідність приблизно така ж, як і в депозитах, можливо, трохи більша. Останні 2-3 роки вона дещо вища за інфляцію. Вони доступні, в Чернівцях навіть є компанія, яка їх продає. Але, звичайно, ризики існують скрізь і завжди, а інвестор – це той, хто не боїться.

Як вибрати правильний вид інвестування:

Б. Сторощук: Найбільш надійно – купувати облігації, найбільш вигідно, хоча й ризиковано – вкладати у власний бізнес і корпоративні цінні папери. Завжди краще максимально диверсифікувати ризики. Тобто вкладати в різні активи і з різним терміном.
Я. Кирпушко: Вигідність суперечить ризикам. Чим вигідніше, тим більше ризику. Кожен обирає сам. Важливо відслідковувати всі ці позиції щодня, розуміти, як працює фінансовий ринок. І тоді в людини складається повне розуміння всіх цим процесів.

Детальніше читайте у свіжому номері газети "Молодий буковинець"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
21-02-2021, 19:13
Коментарів 0 Переглядів 1 826


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.