RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Скільки коштують «коронавірусні» няні на Буковині та як їх знайти

Скільки коштує зараз робота няні, що входить до її обов’язків та чи складно знайти сумлінну порядну працівницю? Про це йдеться у публікації "МБ".




"Штука-півтори"

Чернівчанка Олена була змушена вийти на роботу у розпал карантину. Щоби шестирічна донька не залишалася вдома сама, жінка на кілька годин на день найняла няню. В її обов’язки входить щодня, окрім вихідних, навідуватися до дитини, розігріти обід, погуляти, допомогти з уроками, погратися. За це отримує 50 гривень на годину.

"Для пошуку няні ми розмістили відповідне оголошення у соцмержах. Невдовзі нам написали кілька жінок. Під час відбору ми звертали увагу на вік – щоби не дуже молода, 35-40 років, і щоби мала своїх дітей, - розповідає Олена. – Також спостерігали за тим, як вона ладнає з донькою. Перша кандидатка не змогла знайти спільної мови з дитиною. Другій це вдалося. Окрім того, розпитували про неї у людей, які її знають, збирали відгуки. Минув певний час, перш ніж почали залишати жінку саму вдома з дитиною. Наразі задоволені нашою нянею".

Чернівчанка Анастасія платить няні від тисячі до півтори тисяч доларів на місяць. Каже, може собі це фінансово дозволити. Проте є і дешевші працівниці.

"Якщо у няні графік не є нормованим, тобто вона може посидіти з 9 ранку до 19 години вечора, а іноді до 22-ої години 6 днів на тиждень, то загалом її зарплата – півтори тисячі доларів. Якщо ж беремо няню з собою в гори на відпочинок, за це доплачуємо додатково", - пояснює дівчина.

В обов’язки "бебісітера" входить повноцінний догляд за дитиною без усіляких прибирань-прасувань. У випадку форс-мажорів вона може приготувати щось поїсти, проте зазвичай готову їжу батьки залишають у холодильнику.

"Знайти хорошу няню складно, зазвичай намагаються шукати через знайомих, друзів, щоби це була перевірена людина", - зауважує Анастасія.

"Дівчата сидять без роботи"

Буковинка Наталія працює нянею вже 16 років: по 8 років у двох родинах.
Каже, свого підопічного хлопчика, якому наразі вісім, виховує ще з трьох місяців. Дбає про нього як про власну дитину: водить на гуртки, допомагає з уроками, годує, пилинки здмухує і навіть рідній матері хлопчика не дозволяє на нього підвищити голос. Поки її вихованець на гуртках, допомагає по дому: готує, прибирає. На день отримує 500 гривень і каже, що їй цілком цього достатньо. Зазвичай, зауважує, "такса" нянь зараз – 50 гривень на годину.
Запевняє, що просто обожнює родину, в якій працює, і дуже цінує свою роботу там.

Проте не всім так щастить: багато бебісітерів залишились зараз без роботи. Через фінансову кризу люди збідніли і не можуть собі дозволити послуги няні.

"Мої подруги-няні позалишалися без роботи. Одні повиїжджали за кордон, інші влаштувалися продавцями в магазинах, прибиральницями. Тому якщо вам потрібно буде няню, ви тільки скажіть мені, я вам хутко когось знайду або й сама посиджу з вашими дітьми", - користуючись нагодою,пропонує свої послуги жінка.

Колишня власниця агентства нянь пані Ілона запевняє, що основним критерієм відбору має бути те, наскільки людина любить дітей.

"Якщо вона не буде повністю віддаватися роботі, а найнялася лише тому, що потрібні гроші, діла не буде, - переконана Ілона. – Щоби зрозуміти, чи любить людина дітей, треба за нею поспостерігати протягом випробувального терміну. Зазвичай це два тижні. Хтось камери встановлює і підглядає, хтось залишається вдома і спостерігає, який у няні розпорядок дня, яка інтонація, чи не підвищує голос до дитини, як ставиться до неї".
Щодо віку, то він не є визначальним, вважає вона.

"Зараз багато хто хоче наймати молодих нянь, щоби мали сили гратися з дітьми, ладнали з ними. Проте я знаю таких жінок, які і в 65 років і по гриби ходять, і масаж діткам роблять, і мають власні методики з вивчення англійської мови, і спортом займаються. Іноді у них більше енергії, ніж у молодих. Відповідно, і заробіток їхній вищий".

Коли наймаєте няню, обов’язково вимагайте медичну книгу (довідки від дерматолога, гінеколога, флюорографія, висновок психолога тощо), копію паспорта, ідентифікаційного коду. Бажано також дипломи про здобуття освіти.
"Для себе можете перевірити, де людина живе, попитати про неї знайомих. Чим більше ви матимете інформації про працівницю, яку наймаєте, тим менше ризиків для вас", - радить власниця агентства.

Скільки коштують «коронавірусні» няні на Буковині та як їх знайти


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Редактор: Галина Олійник
21-12-2020, 12:26
Коментарів 0 Переглядів 1 723


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.