Тиждень тому на Дністровському водосховищі в межах Сокирянського району Чернівецької області зафіксовано
масову загибель окуня.
Як повідомляє пресслужба обласного рибоохоронного патруля, загиблу рибу відправили на дослідження до Інституту рибного господарства НААН України.
Результати досліджень показали, що при зовнішньому огляді виявили ураження окуня постодиплостомозом (чорно-плямиста хвороба). Збудником даного захворювання є метацеркарії Posthodiplostomum sp.
Найбільш чутливі до захворювання молодь риб (мальки та цьоголітки). Під дією паразиту молодь риби виснажується та тримається біля поверхні води. Хвора риба значно відстає у рості і при високій інтенсивності інвазії гине і часто стає легкою здобиччю для рибоїдних птахів. Крім того, уражена паразитами риба немає захисної функції, слабшає і в комплексі вона додатково уражається і обростає грибком.
Постодиплостомоз реєструється у більш ніж 60 видів прісноводних риб (короп, лящ, окунь, плітка, тарань, товстолоб, головень, підуст та ін.) Хвороба реєструється як у природних водоймах так і у ставкових господарствах.
При вживанні людиною хворої риби постодиплостомозом існує ймовірність заразитися глистяною інфекцією. Проте при правильній обробці і приготуванні таке зараження малоймовірне.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-10-2020, 22:43
0
2 157