«Хвороба не вибирає»: кожен п’ятий померлий від коронавірусу – з Буковини

Новини Чернівців / гаряча тема
5 363
0
«Хвороба не вибирає»: кожен п’ятий померлий від коронавірусу – з Буковини

Наприкінці квітня від коронавірусу на Буковині майже одночасно померло двоє молодих чоловіків - двоє рідних братів. Із села Їжівці Сторожинецького району майже в один день до лікарні потрапили 19-річний Андрій та 25-річний Іван. Хлопці могли підхопити недугу у свого найстаршого брата. У нього був діагностований коронавірус і він одужав. Коли хворі брати звернулися до лікарні, хвороба вже була досить запущена.

Обоє братів були молоді, здорові, без жодних патологій. Обоє померли від важкої пневмонії, до якої призвів коронавірус, з різницею у день. Це були наймолодші пацієнти, які померли від COVID-19, на Буковині.



70-річна жінка із села Ломачинці Сокирянського району гостювала у доньки у Франції. Повернулася до України. За кілька днів потрапила до інфекційного відділення лікарні у Сокирянах, де підтвердили діагноз COVID-19. А за три дні у лікарні жінка померла.

Чернівецька область продовжує бути лідером в Україні не лише за кількістю хворих на коронавірус, а й за кількістю смертей від цієї хвороби.
В Україні від коронавірусу станом на 31 травня померло 708 осіб. Кожен п’ятий померлий – із Буковини. За період епідемії у нашій області померло 140 людей. Такої великої кількості померлих немає у жодному регіоні України. Після нас на другому місці по кількості померлих Івано-Франківщина – 81 осіб, на третьому місці Київ – 66.

Кореспондентка "МБ" проаналізувала інформацію про померлих в області і дізнавалася у медиків, чому серед буковинців така висока смертність.

“Хвороба - не вибирає”, - сумно каже лікарка-інфекціоністка обласної лікарні Ольга Кобевко, розповідаючи про випадки смертей.

"Я би не пов’язувала значну кількість смертей у нашій області з тим, що недостатньо якихось ліків чи обладнання. У нас був пацієнт, який отримав всю необхідну терапію. Це була досить заможна людина. Йому призначили п’ять різних схем лікування, купували найкращі препарати, але... його не вдалося врятувати. І це був нестарий чоловік, без особливих патологій...Поки що не можемо констатувати, що смертей меншає. Одного дня може не бути жодної смерті, а наступного дня шість людей помирає", - розповідає Ольга Кобевко.

Усі хворі мали важкі пневмонії

«Хвороба не вибирає»: кожен п’ятий померлий від коронавірусу – з Буковини


За інформацією ОДА, всі люди, які померли від коронавірусу мали важкі пневмонії та супутні захворювання. Тому дуже часто в повідомленнях про смерть перелічуються супутні хронічні діагнози "ішемія, кардіосклероз, стенокардія, хронічна хвороба нирок, цукровий діабет". У списках померлих переважно люди, віком 60-70 років.

У травні в області щодня помирало троє-четверо людей від COVID-19. Ще 16 травня кількість померлих становила 112 осіб, а всього за десять днів їх кількість зросла на 21 особу. І наразі ця кількість не зменшується.

В області рівень смертності від COVID-19 становить майже 4% від усієї кількості пацієнтів, у яких діагностовано коронавірусну хворобу. За словами фахівців, це досить високий рівень смертності (при грипі рівень смертності приблизно 0,4% - ред.).
Найбільше помирає людей у віці 65+. У цій віковій групі в області померло 67 осіб. Серед людей віком 40-64 роки помер 65 особи. Та є і випадки смертей серед молодих. Так, у віці 18-39 років померло вісім осіб.

Якщо простежити кількість померлих по населених пунктах, то найбільшу кількість померлих зареєстровано в Чернівцях – 47 осіб. А ось серед сіл сумне лідерство у селах Сторожинецького району: Красноїльськ – сім осіб, Їжівці – п’ять. У селі Молодія Глибоцького району померло три особи. У всіх інших населених пунктах області смертність становить одну-дві особи або померлих немає.

“Кожна смерть – це щоразу втрата живої людини”

«Хвороба не вибирає»: кожен п’ятий померлий від коронавірусу – з Буковини


Головна санітарна лікарка області Наталя Гопко вважає, що велика кількість померлих у Чернівецькій області через те, що в нас найбільша кількість зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби. Водночас вона зазначає, що в області й найбільша кількість людей, які одужали. Таких майже 928.

"Важкий перебіг і смертність спостерігаються серед людей із хронічними захворюваннями на цукровий діабет, серцево-судинні хвороби. Це обтяжливий фактор для перебігу хвороби, і це збільшує ризик летальності. Іноді хворі просто пізно зверталися, лікуючись вдома. У нас був випадок, що людина провела в лікарні менше доби і померла. Її привезли у вкрай важкому стані. Зараз таких фактів менше, бо настороженість людей у рази більша, ніж на початку пандемії", – каже Наталя Гопко.

За словами Наталі Гопко, загалом в області рівень смертності коливається від 3% до 4% - і це дуже висока цифра.

"Кожна смерть – це щоразу втрата живої людини. Від інфекційної хвороби у нас час люди не мали би помирати. Однак виклик із COVID-19 засвідчує, що ми можемо бути беззахисними без специфічного лікування", - зазначає Наталя Гопко.

“Я би не повірила раніше, що від пневмонії буде щодня помирати людина і не одна”

«Хвороба не вибирає»: кожен п’ятий померлий від коронавірусу – з Буковини


Лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко каже, що про тенденцію до зменшення кількості хворих і померлих наразі говорити зарано.

"Проблеми, пов’язані з патологією легень, до коронавірусу не були настільки смертельними, як при коронавірусу. Я би не повірила раніше, що від пневмонії буде щодня помирати людина і не одна. При пневмонії відбувається зниження засвоєння кисню через легені, а нестача кисню призводить до зменшення метаболізму в органах. Це призводить до ускладнень. Маємо велику кількість хворих із супутніми патологіями: важкими діабетами, складними хворобами нирок. Є проблеми з хворими, які перебувають на гемодіалізі. Цим людям дуже важко допомогти. Всі, хто був підключений до апаратів штучної вентиляції легенів, померли", – розповідає Ольга Кобевко.

“Продовжуємо обходитися без обіймів та поцілунків”

Незважаючи на значну кількість хворих та смертей, у Чернівецькій області поступово послаблюють карантин. Але медики наголошують, що розслаблятися зарано і зарано відмовлятися від маскового режиму та дистанції.

“Виходити з карантину потрібно обережно, виважено, поступово. Обов’язково дотримуватися маскового режиму та дистанції. Продовжуємо обходитися без обіймів та поцілунків. Не потрібно відвідувати одразу всі місця, які людина собі запланувала, всіх родичів. А ще дуже важливо поберегти людей старшого віку, щоби вони менше контактували і мали менше ризику захворіти”, - порадила завідувачка терапевтичного відділення міської поліклініки №1 Елла Замфір.

Текст написаний в рамках проєкту Coronavirus Survival Kit for Media від Media Development Foundation. Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не
відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Дощі, прохолода і навіть сніг: погода на Буковині наступного тижня
Як легше пережити перехід на літній час: поради лікарки із Чернівців
Мешканка містечка біля Буковини напала на жінку за зауваження щодо російської музики
Хочете жити довго - нарощуйте мускулатуру: чому потрібні силові тренування
Молодик їхав Чернівцями під час комендантської години із наркотиками в авто
Сьогодні світ спостерігав сонячне затемнення: як це було - пряма трансляція
Тарифи на газ та електроенергію в Україні: що зміниться із квітня
Українські десантники взяли у полон групу росіян на Курщині - відео

Колонка

Читають Коментують
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 102
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 454
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
6 117
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 876
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 389
"Такого ажіотажу давно не було": у Чернівцях на чвертьфінал Кубка України продали майже дві тисячі квитків
3 525
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 231
У Чернівецькій міськраді діє "інститут смотрящих", - депутат
2 267
Услід за попереднім мером: депутати припинили повноваження в.о. міського голови Кіцманя
2 216
Багато років присвятила медицині: у Чернівцях померла лікарка Зінаїда Зайцева
2 213

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм