У 2020 році на українців чекає доволі багато неробочих днів. Якщо скласти разом традиційні (календарні) та святкові вихідні, вийде 114. У цю кількість входять суботи, неділі та десяток державних свят, на які відпочиватимемо. Новий рік і Різдво ми вже відзначили, надалі відпочиватимемо на 8 березня, Великдень, 1 травня, День Перемоги. А ще – на Трійцю, День Конституції, День Незалежності і День захисника України.
Матимемо ще вісім триденних вихідних
Законодавством передбачено, якщо державне свято припадає на суботу або неділю, то українці отримують додатковий вихідний у найближчий понеділок. Таким чином, 9 березня, 20 квітня, 11 травня, 8 і 29 червня будуть вихідними.
Деякі свята припадуть на п’ятницю.
З урахуванням цього, протягом 2020 року українці матимуть кілька вихідних про три дні поспіль: 7-9 березня, 18-20 квітня, 1-3 травня, 9-11 травня, 6-8 червня, 27- 29 червня, 22-24 серпня і 25-27 грудня.
До слова, така кількість вихідних випадає щороку. І щороку лунають запитання, чи це не надто багато для країни з невисоким рівнем економіки. У Верховній Раді раз по раз виникають дискусії щодо скасування вихідного на День трудящих або Міжнародний жіночий день.
Проте кількість вихідних в Україні не є вищою, ніж у країнах Європи. А світова статистика доводить, що кількість державних вихідних не відіграє значної ролі для економіки країни.
Важливіше не те, скільки люди працюють, а те, як вони це роблять.
Наприклад, німці працюють значно менше, ніж українці, але мають успішну економіку. Причин багато, та головні з них – автоматизація праці та вища її якість.
Економіст Ярослав Кирпушко не вважає, що українці відпочивають надто багато. Ба більше, вихідні та свята додають людям творчості й відчуття свободи, і це, за його словами, дуже добре.
"Вихідні – час для творчості"– Безумовно, чим більше вихідних, тим продуктивних днів менше. Та при цьому дуже важливо, для чого ці вихідні використовуються. Вони можуть піти на застілля, а можуть – на розвиток, – каже Ярослав Кирпушко. – З точки зору розвитку особистості, чим більше вихідних – тим більше можливостей для творчості та відпочинку. А з точки зору роботодавців, з працівників потрібно "вичавити" якомога більше. Україна – феодальна країна, тобто вона "гнобить" громадян і формує масу залежностей. Так придумано, що працівникам кажуть вставати раніше, працювати більше, бо так треба державі й роботодавцю. І в разі відхилень одразу кажуть, що люди розслабилися, що це погано. Але це не так. То є нормально, коли люди відпочивають, радіють. Тим паче, який потужний творчий прорив відбувається в цей період!
За словами експерта, навіть січень, який традиційно проходить у святкуванні, не можна назвати економічно "мертвим" періодом.
– Тут є природні причини: немає сонця, мало енергії, організм виснажений. Хоча навіть січень буває неоднаковий. Але, звичайно, ділова активність зростає вже навесні, – додав економіст.
Зрештою, багато виробництв не зупиняються навіть на вихідні та свята. А у період свят активізується торгівля і сфера послуг, що також позитивно впливає на економіку.
Офіційні вихідні у 2020 році:1 січня – Новий рік (середа),
7 січня – православне Різдво Христове (вівторок),
8 березня – Міжнародний жіночий день (неділя),
19 квітня – Великдень (неділя),
1 травня – Міжнародний день праці (п'ятниця),
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (субота),
7 червня – День Святої Трійці (неділя),
28 червня – День Конституції України (неділя),
24 серпня – День Незалежності України (понеділок),
14 жовтня – День захисника України (середа)
25 грудня – Різдво Христове за юліанським календарем (п'ятниця).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-02-2020, 10:50
0
2 597