Рятувальники попереджають буковинців про тонку кригу на водоймах

Новини Чернівців / новини
940
0
Рятувальники попереджають буковинців про тонку кригу на водоймах

Рятувальники попереджають про небезпеку тонкої криги.

За інформацією працівників Чернівецької міської рятувальної станції на воді, станом на 29 січня товщина криги на озерах обласного центру становить 5-6 сантиметрів за таких умов вихід на кригу є вкрай небезпечним.



Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує, що міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 12 сантиметрів і він має синій чи зелений відтінок. Щоб перевірити товщину льоду, не варто тупати ногою по кризі. Краще взяти палицю та за допомогою неї проломити лід з берегу. Пам’ятайте, що при відлизі крига починає танути, на поверхню льоду може потрапляти вода, сніг. Якщо у цей момент за низької температури лід почне замерзати знову, крига матиме жовтуватий або ж білий відтінок. Ступати на неї небезпечно, адже за таких умов збільшується ризик провалитись під лід.

Для масового перебування людей на кризі лід має мати товщину близько 25 см.

Якщо Ви ступили на лід і на ньому з’явилися тріщини – в жодному разі не продовжуйте свій рух. Відходити потрібно повільно, не відриваючи ступні від льоду.

Забороняється вживати спиртні напої перед виходом на лід та під час перебування на ньому.

Не дозволяйте дітям самостійно ступати на кригу без нагляду дорослих. Зимові розваги можуть обернутися трагедією за умови ігнорування правил безпеки та необережної поведінки на льоду.

Любителям зимової риболовлі також слід дотримуватися певних правил. По-перше, виходьте на кригу тільки тоді, коли впевнитеся, що лід достатньо міцний. Обравши вдале місце, правильно зробіть лунки. Для цього не пробивайте їх близько одна до одної. Лунки потрібно робити у шаховому порядку на відстані, не менше 5-6 метрів одна від одної. Ніколи не пробивайте лунки на переправах; не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, поблизу стічних вод різних підприємств, де під кригою тече тепла течія. Перед виходом на таку риболовлю завжди беріть з собою та тримайте під рукою міцну мотузку, довжиною 15-20 м, дошку або довгу палицю, адже ці підручні засоби допоможуть Вам врятуватися самим або врятувати іншого рибалку в разі потрапляння під лід.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.