Досить часто при гінекологічних проблемах лікарі радять обстежитися на наявність гінекологічних інфекцій.
Чим небезпечні гінекологічні інфекції, які з них варто лікувати, а які ні, розповіла лікар-акушер-гінеколог Ірина Боярчук.
Найпоширеніші гінекологічні інфекції - це хламідії, мікоплазма, уреплазма та гарднерелла.
Гінекологічні інфекції небезпечні тим, що викликають захворювання жіночої статевої системи. А це може призвести до безпліддя, у вагітних - до передчасних пологів, загрози преривання вагітності. Але зараз є нові підходи щодо обстеження та лікування гінекологічних інфекцій. Про них варто знати, щоби даремно не лікуватися.
Хламідії є однією з найбільш поширених гінекологічних інфекцій. За статистикою, сто мільйонів людей у світі щорічно хворють на хламідіоз. Хламідії — це бактерія, яка вражає сечостатеву систему і жінок, і чоловіків.
Основний шлях передачі інфекції - статевий шлях. Але важливо відмітити, що не всі заражаються хламідіозом при статевому акті. Зараження відбувається в одному випадку з чотирьох. Все залежить від імунітету людини.
У деяких випадках хламідія може тривалий час себе не проявляти жодними симптомами і бути в неактивній формі. Але коли знижується імунітет чи стається якась стресова ситація, ця інфекція може перейти із неактивної форми в активну і проявитися захворюванням.
Симптоми хвороби — печіння у ділянці статевих органів, печіння при сечовипусканні. Крім того, у жінок з’являються виділення жовтуватого кольору.
Найнебезпечніше у цій інекції те, що хламідії “живуть” у фалопієвих трубах і є однією з причин безпліддя.
Лікування хламідіозу - антибактеріальне впродовж 10-14 днів. До хламідій імунітету немає, тому можливе повторне зараження навіть після лікування.
Уреаплазми є 16 видів. Раніше цю гінекологічну інфекцію лікували. Але наразі підходи змінилися і наразі жінок не обстежують на наявність уреаплазми. Тому що уреаплазма вважається умовно патогенним мікроорганізмом і є нормальним компонентом. Лише у поєднанні з іншими бактеріями вона може викликати захворювання.
Гарднерелла — теж умовно патогенний мікроорганізм. Цю інфекцію теж деякі лікарі беруться лікувати, але виявлення гарднерелли не є показанням до лікування. Лікування інфекція потребує лише у тому випадку, якщо суттєво перевищена норма. Тому обов’язково потрібно робити посів і вивявити ступінь наявності клітин гарнорелли. Один із симптомів інфекції - виділення з неприємним “рибним” запахом.
Мікоплазма — це бактерія, яка викликає запалення жіночих статевих органів і може призвести до безполіддя. Якщо жінка планує вагітність, їй радять обов’язково обстежитися на наявність мікоплазми. Адже під час вагітності ця інфекція загрожує недоношуванням вагітності, передчасними пологам, інфікуванню плода.
Передається інфекція статевим шляхом. Симптоми печіння, зуд статевих органів, виділення прозорого кольору, біль внизу живота. Іноді може спостерігатися порушення менструального циклу.
Лікується антибактеріальними препаратами впродовж 10-14 днів. При мікоплазмі обов’язково потрібно визначити чустливіть до антибіотиків, тому що ця бактерія дуже стійка до антибіотиків.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-12-2019, 00:51
0
3 699