RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Чернівчанин дресирував хижаків і гуляв містом із вовком

Чернівчанин дресирував хижаків і гуляв містом із вовком

Історію про дресирувальника вовків у Чернівцях розповів журналіст Василь Бабух.

"Вовченят йому привозили пілоти"



"Цього дивакуватого чоловіка пам’ятає багато чернівецьких старожилів. У вихідні він любив прогулюватися міськими вулицями з вовком , ведучи його на прив’язі, – пригадує пан Василь. – Стривожені собаки налякано гарчали і ховалися по задвірках. Вовчисько не звертав на них уваги і спокійно чимчикував поряд із господарем. Цим диваком був Михайло Шевченко – знаний місцевий природолюб, колишній циркач. Жив він на тодішній вулиці Моріса Тореза. На обійсті стояло кілька вольєрів, в яких дресирувальник утримував диких тварин. В одному з них знаходилися вовки. Тут також були дикий вепр і дика коза"
До вовків у чоловіка була особлива прив’язаність. Він цінував їх за вроджену кмітливість і відданість господареві. "Виховував Шевченко сіроманців із малих вовченят, які йому привозили пілоти Чернівецького авіапідприємства, що працювали на освоєнні цілинних земель. Вони виявляли їх у степу з вертольотів і ловили, – розповів Василь Бабух. – Шевченко багато років працював у складі циркової трупи, де займався дресируванням тварин. Він добре знав, як перетворити хижака в артиста. Вийшовши на пенсію, Михайло Дмитрович розпрощався з цирком. Але любов до диких тварин не зміг пригасити. Тому й завів на своєму обійсті власний звіринець".

До вишколу вовків Шевченко залучав своїх дітей.

"Найкраще давалося ця наука його старшому синові. Він виховував вовків лагідно, не застосовуючи фізичної сили, тому вони його любили, – запевнив оповідач. – Коли після трирічної служби в армії хлопець повернувся додому, то вовки лизали йому руки і щемливо скиглили. Деяких сіроманців дресирувальник передав мандрівним цирковим трупам. Певний час Шевченко працював наглядачем зоокутка в Центральному парку. Він постійно поповнював його новими тваринами, які вже не могли виступати в цирку. Найбільшим придбанням став молодий бенгальський тигр, якого Михайло Дмитрович приручив. Якось звір поранив лапу тріскою з підлоги. Наглядач сам витягнув її кліщами, змазав рану йодом і перев’язав".

"Лелека став актором"

Із Шевченком пов’язана ще одна цікава історія.

"Якось до зоокутка завітав наш земляк, актор Іван Миколайчук. Він якраз готувався до зйомок фільму "Білий птах з чорною ознакою" і підшукував лелеку для одного з епізодів, – розповів пан Василь. – А в зоокутку на той час знаходився чорногуз із перебитим крилом, якого принесли із приміського села. Миколайчук попросив Михайла Дмитровича, щоби той дав йому птаха на кілька днів для зйомок. Шевченко погодився і проконсультував актора, як слід поводитися з лелекою, чим годувати".

Птах бездоганно зіграв свою роль, увійшовши до класики українського кінематографу. Ним починається ліричний заспів до кінострічки. Родина Дзвонарів приступила до весняної сівби. Полем бредуть дорослі й діти. Перед ними ріллею походжає самотній лелека, звучить давня буковинська мелодія. Дзвонарі моляться, благословляючи перший засів…

"Буваючи в Чернівцях, Іван Миколайчук навідувався до зоокутка, щоби побачити лелеку, приносив йому гостинці, – запевнив оповідач. – Коли птаха не стало, актор засмутився. Цього чорногуза він згадував у своїх інтерв’ю, коли розповідав про фільм. А Шевченко мріяв створити у Чернівцях великий зоопарк за європейськими стандартами і умовами, наближеними до природних. Він навіть розробив проект, намітив територію на колишньому іподромі. Але цей задум йому не вдалося реалізувати. Ми багато років дружили з Михайлом Дмитровичем. Я підготував кілька матеріалів про нього. Один із них під назвою "Учитель вовків" був опублікований у журналі Україна". Великий нарис про чернівецького дивака з’явився у парламентській газеті "Голос України". Телевізійники зняли про нього документальний фільм".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Надія Будна
15-12-2019, 23:31
Коментарів 0 Переглядів 3 116

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.