У п’ятницю у Чернівецькій обласній філармонії відбувся концерт, який присвячувався святу Покрови Богородиці, Дню захисника України та Дню українського козацтва.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Зал філармонії був майже порожній, на концерт прийшло дуже мало глядачів. Цю програму, яка складалася із двох частин, ініціював диригент Чернівецького симфонічного оркестру Йосип Созанський. Програма – просвітницького характеру, ведуча зачитувала історії створення стрілецьких пісень, під час яких боїв вони писалися. А на двох екранах біля сцени демонструвалися листівки на стрілецьку тематику.
Козацькі та стрілецькі пісні виконає академічний камерний хор "Чернівці" під керівництвом Надії Селезньової. Всі твори взяті зі збірника "Червона калина", який перед Другою світовою війною, у 1937 році, вийшов у Львові.
Хор "Чернівці" заспівав також пісню Романа Купчинського "Як стрільці йшли з України", яка була написана у Чернівцях. Тоді у 1918 році сюди переїхали українські січові стрільці з Єлисаветщини. Про це написано у збірці "Червона калина".
Чернівецький академічний симфонічний оркестр під диригуванням художнього керівника Йосипа Созанського підготував чернівчанам прем’єру. Це симфонія №1 сі мінор "Легенда про Свободу" композитора Романа Придаткевича, яку він написав у 1938 році.
Прем’єра симфонії Романа Придаткевича "Легенда про Свободу" у Чернівцях відбулася вперше в Україні.
Симфонія описує події Першої світової війни, коли Роман Придаткевич сам був у складі Української галицької армії.
Вперше "Легенда про свободу" була виконана у 1951 році. Була виконана у Детройті, США.
Під час антракту у фойє філармонії можна було оглянути виставку картин українських битв різних століть відомого українського баталіста, чернівецького художника Андрія Холоменюка.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.