У Чернівцях в Будинку культури творчої молоді "Автограф" відбулася зустріч людей, які мали відношення до організації фестивалю "Червона рута".
Як повідомляє кореспондентка molbuk.ua, цю зустріч ініціював скрипаль та музикант Кирило Стеценко, який на фестивалі "Червона рута-89" був інформаційним директором. Багато з тих, кого він запрошував, не могли прибути. Однак, прийшли чернівчани, які тоді були дотичні до фестивалю.
Також на зустрыч прийшов ведучий фестивалю 1989 року Василь Ілащук, дипломант фестивалю Ігор Кравчук, дует "Писанка" (Оксана Савчук та Іван Кавацюк були учасниками фестивалю), редактор фестивальної газети Мирослав Лазарук.
Кирило Стеценко спочатку розповів про лауреатів фестивалю 1989 року та їхні долі.
"Сестрича Віка отримала першу премію у жанрі рок-музики. Але вона була претенденткою на гран-прі. Так, вона відповідала критеріям фестивалю: новаторство, сучасність. Володар гран-прі Василь Жданкін цьому не відповідав, але він мав важливішу рису: його творчість – це була як вічність. Всі знали, що потім Василь, який, на жаль, вже пішов до вічності, належав до церкви Московського патріархату. Багато хто цього не розумів. Але я думаю, його просто туди заманили, знайшли якісь такі лагідні методи і підходи", – розповів Стеценко.
Учасники зустрічі згадували цікаві історії, а також тих, кого вже немає серед живих… Цим "рутянам" Кирило Стеценко присвятив і зіграв на скрипці "Електронну думу".
Василь Ілащук, який був ведучим фестивалю у 1989 році, пригадував, як у Літньому театрі відбувався концерт учасників фестивалю, які приїхали з діаспори.
"Він тривав до ночі. В залі – жовто-блакитні прапори, люди не поміщалися, стояли за театром. До мене за кулісами підходить якийсь чоловік із Компартії і каже: "Вийди на сцену, і скажи, щоб всі розходилися, бо це треба розігнати". Я вийшов і кажу: "Мені тут кажуть, щоб звідси всі йшли. То кого я маю розігнати?". В залі була така атмосфера, що неможливо словами передати. Зараз я вражений, як відбувається відзначення ювілею "Червоної рути". Я говорив з дирекцією фестивалю, щоб запросити перших учасників, вони кажуть: "А для чого? Щоб ностальгувати...".
Народна артистка Оксана Савчук підтримала ведучого:
"А чому б нам всім не зібратися разом? Поспілкуватися, пригадати гарні моменти. Це би було цікаво всім. Коли відбувалася "Червона рута" у 1989 році, Чернівці жили фестивалем, атмосфера витала всюди. А зараз про фестивалю мало хто знає".
Солістка "Писанки" також зауважила:
"Я хотіла би, щоб всі пам’ятали, що перший фестиваль "Червона рута" відбувся на батьківщині Володимира Івасюка – у Кіцмані, у 1988 року. Звісно, він не був того масштабу, що у 1989 році".
Нагадаємо, сьогодні
п’ятий день ювілейної "Червоної рути" в Чернівцях.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-09-2019, 11:05
0
4 088